صداقت و عدالت مسئله اساسی در گزینش است

به گزارش خبرنگاران، اسدالله وطنی در همایش گزینشگران دستگاه های اجرایی استان، با اشاره به این که تمامی ارکان گزینش، رسالتی مهم و حساس دارند، افزود: سیستم گزینش باید طوری عمل کند که نتایج اش مورد وثوق و اعتماد باشد.

صداقت و عدالت مسئله اساسی در گزینش است

وی با بیان این که تقوا برای گزینشگر بسیار تعیین کننده است، عنوان کرد: تقوا، میزان مطمئنی برای تشخیص صحیح از ناصحیح است و به گزینشگر امکانِ شناسایی امور مختلف در کارش را می دهد.

دبیر هیئت عالی گزینش کشور، با اشاره به این که گزینشگر برای انجام رسالت خود باید انگیزه بالایی داشته باشد، افزود: رعایت دقت و عدالت، مسئله ای اساسی در کار گزینشگر است.

وطنی با بیان این که گزینشگر باید از منابع موثق کسب اطلاع کند، گفت: گزینشگر باید مراقبت مستمر بر اخلاق کاری خود داشته باشد.

در این جلسه هم چنین نجفی، معاون هیئت عالی گزینش کشور با اشاره به اهمیت تکریم شان انسانی، گفت: سرمایه های انسانی در تحقق دولت های کریمه مهم هستند.

وی بر گماردن افراد کارآمد در حوزه گزینش تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: باید در کار گزینشگر، حق فرد و حاکمیت هر دو رعایت شود و هم قضاوت صحیح و عادلانه صورت گیرد.

معاون هیئت عالی گزینش کشور، گزینشگران را سربازان خط مقدم تعیین صلاحیت و شایستگی افراد در نظام اداری و سازمانی دانست و یادآور شد: انجام گزینش دقیق، درست و منصفانه یک تکلیف است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 27 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 مرداد 1397 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 60

به "صداقت و عدالت مسئله اساسی در گزینش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداقت و عدالت مسئله اساسی در گزینش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید