سفری از دل گذرگاهی مرگبار در چین به اعماق استادیومی در زیر دریای خلیج فارس

به گزارش دیار سلمان، به سفر بروید و به حس کنجکاوی تان پاسخ مثبت بدهید ، اکتشاف کنید و لذت ببرید ، یقین بدانید یکی از گزینه های حتمی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهد سفر است . اگر فکر میکنید اشتیاق کافی برای زندگی در شما تحلیل رفته است ، شاید دوای آن یک سفر کوتاه باشد تا بتونید انگیزه خود را دوباره بدست آوردید میخواهیم بعضی از جاذبه هایی که ممکن است در سفرهایتان با آن روبرو شوید را برای شما بازگو کنیم .

سفری از دل گذرگاهی مرگبار در چین به اعماق استادیومی در زیر دریای خلیج فارس

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

معرفی چند جاذبه گردشگری آسیایی

تونل گولیانگ چین

باز هم شرق ، باز هم آسیا و باز هم چین و این بار از پشت کوهستان سنگی تایهانگ می خواهیم با هم از یکی از مرگبارترین جاده های دنیا عبور کنیم. این گذرگاه باریک بر لبه پرتگاه گونه در کوهستان تایهانگ واقع شده است. کوچکترین اشتباه در عبور از این جاده باریک می تواند آخرین اشتباه زندگی شما باشد.وارد تونل که می شوید 30 پنجره در ابعاد مختلف می بینید.

که در اشکال مربعی یا دایره ای ساخته شده اند. در میان آن همه بهت و وحشت، ناگهان نگاهتان به روستای گولیانگ خواهد افتاد که بر فراز کوهستان جا خوش نموده است. اینجا پر است از صخره های عظیمی که افتادنشان به مویی بند است.اما دلیل ساخت چنین تونلی چه بوده است ؟ این تونل راستا دسترسی به روستای گولیانگ است که ساکنین آن در گذشته به وسیله پلکانی مخوف در کوهستان ،معروف به نردبام آسمان با مناطق دیگر در ارتباط بوده اند و در نهایت ساکنین روستا تصمیم گرفتند که این تونل را با هزینه و تجهیزات خودشان بسازند.

تونل گولیانگ 5متر ارتفاع و 4 متر عرض دارد و حدود 1200 متر است. این تونل به دلیل عدم رعایت استاندارهای ساخت ،بارها رانندگان را دچار چالش می نماید و تعداد افرادی که در این تونل جان خود را از دست داده اند کم نیست. اگر خواستید تونل گولیانگ را ببینید ، نزدیکترین راه به آن قطار گولیانگ و ایستگاه ژیگژ یانگ است.احتمالا تجربه دیدن تونل گولیانگ حس هیجان را در شما تقویت کند و بتواند جایگاهی مهم در گشت های تور چین برایتان داشته باشد. اما شاید بهتر باشد که فقط به شنیده هایتان بسنده کنید !

پد تایلندی ، غذای ملی تایلندی ها

حال که تصمیم گرفته اید به سرزمین تایی ها قدم بگذارید و با فرهنگ و آداب این کشور آشنا شوید بهتر است از غذاهای تایلندی هم غافل نشوید و حداقل معروفترین غذاهای تایلند را امتحان کنید.یکی از ویژگی های غذاهای تایلندی ، تلفیق همه طعم ها با هم است.اینجا در بیشتر غذاها می توانید طعم شوری ترشی تندی و شیرینی را یکجا امتحان کنید و ادویه های عجیب و خاصی را بچشید.

معروفترین غذای تایلند که در واقع غذای ملی تایلند هم محسوب می گردد ، پد تایلندی است. البته بعضی بر این باورند که ریشه این غذا به کشور چین باز میگردد و البته از نام غذا ، میتوان نتیجه گرفت که این احتمال وجود دارد.پد تایلندی را همه کسانی که به بازار شبانه بانکوک رفته اند حتما دیده اند یا امتحان نموده اند.در واقع پد تایلندی غذای معروف شهر بانکوک است.

این غذا تلفیقی از نودل ،گوشت ، جوانه لوبیا ، سس ماهی ، سویا ، شکر ، فلفل قرمز ، پیاز و بادام زمینی است و یکی از پر هوادار ترین غذاهای تایلند به شمار می رود.

رشته نودل سرخ شده را با سبزیجات گفته شده ترکیب می نمایند و با سس و ادویه و ترشیجات سرو مینمایند.اگر برنامه ای برای رفتن به تور تایلند در ذهن دارید ، شدیدا توصیه میکنیم این غذا را امتحان کنید.

ارتفاعات کلابید مالزی

ارتفاعات کلابید در جزیره برونئو و در ایالت ساراواک و در قالب یک فلات کوهستانی با آب و هوایی خنک و تازه و بارندگی های مکرر ، خودنمایی می نماید مرکز کلابید شهر باریو است. کلابید جز پرت ترین و دور افتاده ترین و در عین حال جز مرتفع ترین مناطق جنوب شرقی آسیاست.و دسترسی به آن به وسیله راستاهای هوایی امکان پذیر است.

مگر اینکه بخواهید با استفاده از جاده های خاکی ناهموار و پیاده ، راه های پر پیچ و خم این ارتفاعات را طی کنید که البته آن هم خالی از لطف نیست چرا که اصولا یکی از دلایل شهرت این ارتفاعات وجود راستاهای پیاده روی است. اگر به پیاده روی در جاده های پر پیچ و خم کلابید علاقه مند هستید ، سعی کنید از افراد محلی شخصی را به عنوان راهنما همراه خود ببرید.

تا بتوانید در امنیت از دیدن مناظر دلچسب فلات کوهستانی کلابید لذت ببرید. در این ارتفاعات سکوت و آرامش به اوج خودش میرسد و برای مدتی میتوانید از قید زندگی پر زرق و برق رها شوید و به قلب ارتفاعات بکر و آرامش دهنده پناه ببرید.

شاید یکی از دلایلی که این مقصد را آنقدر جذاب جلوه داده است همین آرامش ذاتی کلابید باشد. از سویی دیگر صمیمت و مهمان نوازی مردم کلابید خیال تان را راحت میکند و میتوانید به آغوش کلابید ،بدون هیچ دغدغه ای پناه ببرید. فرهنگ مردم کلابید برگرفته از آداب و سنن مردم ساراواک است و در عین حال به عقاید دین مسیحیت هم پایبند هستند .لذت صعود به ارتفاعات کلابید می تواند خاطره تور مالزی را در ذهن شما ماندگار تر کند.

زمین تنیس زیر دریا در دبی

ورزشگاه تنیس 8+8 دبی که در زیر آب ساخته شده است ،یکی از طرحهای بی نظیری است که در کنار دیگر سازه های محیر العقول دبی، باز هم در دبی ساخته شده است. این ورزشگاه را یک طراح لهستانی 30 ساله طراحی نموده است.این ورزشگاه عمدتا برای برگزاری مسابقات تنیس بین المللی در دبی ساخته شده است.

سقف این مجموعه از شیشه ساخته شده است این شیشه 108 فوت عرض دارد و به صورت خمیده بر بالای این ورزشگاه قرار گرفته است و می تواند فشاری بالغ بر 100 تن را تحمل کند.

ورزشگاه تنیس در نزدیکی ساحل خلیج فارس و در حد فاصل برج العرب و جزایر نخل جمیرا طراحی شده است

زمین تنیس در عمیق ترین قسمت این مجموعه قرار گرفته است.این مجموعه 7 زمین تنیس دارد که یکی در مرکز و بقیه در اطراف آن قرار دارند.

از اینکه این مجموعه چقدر دربرابر زلزله و سونامی و امثال این خطرات مقاوم است هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست اما بدون شک قطر و مقاومت این شیشه آنقدر هست که بتواند ورزشگاه را حفاظت کند.

ساخت چنین سازه ای در آب های کم عمق خلیج فارس خود به اندازه کافی تعجب آور است. دیدن یکی از متفاوت ترین مکان های دنیا و دبی میتواند تجربه جالبی برای برنامه تور دبی محسوب گردد.

مرکز خرید کانیون استانبول

کانیون معروفترین و شناخته شده ترین مرکز خرید استانبول در منطقه لونت است. مرکز خرید کانیون مشتمل بر 4 طبقه است و می توان گفت جز اولین مراکز خرید استانبول است.

کانیون در واقع یک شهر را در دل خود جای داده است،اینجا ترکیبی از فروشگاهها، واحد های تجاری و مسکونی است به طوری که 37 هزار متر مربع فضا به فروشگاهها اختصاص داده شده است. 179 منزل مسکونی در قالب واحد های لوکس و 26 واحد تجاری در این مجتمع جای گرفته است.

کانیون معدن برندهای مطرح دنیاست. اولین فروشگاه اپل در اروپای شرقی در این مرکز افتتاح شده است. کانیون به دلیل معماری منحصر به فرد در سال 2006 برنده جایزه معماری شد.

اینجا ترکیب فوق العاده ای از زندگی، تفریح و سرگرمی و خرید است در کنار تمام چیزهای گفته شده 9 سینما در این مرکز خرید وجود دارد و از سوی دیگر یک مرکز ورزشی مجهز هم اینجا بنا شده است.

بیشتر رستوران ها و کافه های معتبر در مرکز خرید کانیون شعبه دارند.اگر در فستیوال های خرید و گردش های تور استانبول قصد خرید از کانیون را داشتید ، این را مد نظر داشته باشید که کانیون جز مراکز خرید گران محسوب می گردد.

منبع: setare.com
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1542

به "سفری از دل گذرگاهی مرگبار در چین به اعماق استادیومی در زیر دریای خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری از دل گذرگاهی مرگبار در چین به اعماق استادیومی در زیر دریای خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید