راهیابی دو کشتی گیر ایران به نیمه نهایی، دو ملی پوش در انتظار

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی جهان از ساعت امروز و با برگزاری مسابقات مقدماتی اوزان 61، 74، 86 و 125 کلیوگرم در شهر اسلو نروژ آغاز شده است. در سرانجام مسابقات صبح حسن یزدانی و امیرحسین زارع در اوزان 86 و 125 کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

راهیابی دو کشتی گیر ایران به نیمه نهایی، دو ملی پوش در انتظار

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد در کشتی نخست با نتیجه 5 بر صفر از سد گمزاتگادزی هالیدوف از مجارستان گذشت. وی در دور بعد مقابل توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از ژاپن با نتیجه 9 بر 5 مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی در دور اول با نتیجه 12 بر 2 بایامبادورج انخبایار از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. امامی در این مرحله مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه 10 بر 1 مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی هم بتواند به کار خود در گروه بازنده ها برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 عظمت دولت بیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی اتهان راموس از پورتوریکو را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از روسیه می رود.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه می رود.

رقابت های نیمه نهایی اوزان فوق از ساعت 18 امروز برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1926

به "راهیابی دو کشتی گیر ایران به نیمه نهایی، دو ملی پوش در انتظار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی دو کشتی گیر ایران به نیمه نهایی، دو ملی پوش در انتظار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید