داستان عجیب دختر دوچرخه سوار و جرثقیل اداره برق!

به گزارش دیار سلمان، ماندانا دهقان درباره اینکه در حین تمرین در جاده از امنیت برخوردار است یا نه، بیان نمود: واقعیت این است که اصلا امنیت نداریم و خیلی اتفاق می افتد که در حین تمرین توسط رانندگان مورد آزار و اذیت قرار بگیریم. ممکن است در یک روز دو، سه مرتبه شاهد چنین اتفاقی باشیم. در بعضی از شهر ها این مسئله بیشتر و در بعضی شهر ها کمتر است. بعضی از رانندگان فکر می نمایند ما برای تفریح با دوچرخه در جاده هستیم و سعی می نمایند با خودروی خود ما را اذیت نمایند.

داستان عجیب دختر دوچرخه سوار و جرثقیل اداره برق!

او ادامه داد: در دور مجموعه آزادی چند روز پیش مسئله ای برایم پیش آمد و جرثقیل اداره برق من را اذیت کرد و ماشین را به سمتی که من بودم راهنمایی کرد و نزدیک بود با من تصادف کند و من هم با پلیس 110 تماس گرفتم. راننده حتی عصبانی و طلبکار شد که اصلا شما اینجا چه کار دارید، اما بعدا که پلیس حق را به من داد، معذرت خواهی کرد و گفت من را دیده و نمی خواسته به من بزند. همسرم در تمام تمرینات به عنوان اسکورت همراهم است، اما باز هم چنین مشکلاتی دارم. اگریک دوچرخه سوار تنها باشد که هر روز دارد با جانش بازی می نماید.

دهقان در خصوص نحوه فرهنگ سازی برای احترام گذاشتن به دوچرخه سواران در جاده ها گفت: صدا و سیما خیلی می تواند موثر باشد، اما حتی زیرنویس هم انجام نمی گردد. خیلی از رانندگان به ما اعتراض دارند که در جاده چه کار می کنید و به پارک بروید. در تصور آن ها نمی گنجد که ما 100 تا 150 کیلومتر در روز تمرین داریم و در پارک امکان تمرین کردن وجود ندارد. در کشور های دیگر دنیا هم رکابزنان در جاده تمرین می نمایند حالا بعضی کشور ها جاده مخصوص دوچرخه دارند مثل امارات. اما بعضی کشور ها هم جاده مخصوص برای دوچرخه سواران ندارند، اما تابلو هایی نصب شده یا فرهنگ سازی شده و خود مردم رعایت می نمایند. اما در ایران رانندگان معترض هستند که جاده برای آن ها است و ما نباید در جاده تمرین کنیم.

او اضافه کرد:در خصوص بستن کمربند ایمنی هم سال ها کار شد تا فرهنگ سازی انجام گرفت و اکنون همه هنگام رانندگی کمربند ایمنی را می بندند بنابراین احترام به دوچرخه سواران و رعایت فاصله ایمنی هم باید سال ها کار گردد و با یکبار گفتن چیزی درست نمی گردد. در سطح شهر تهران یا بعضی شهر های دیگر تابلو هایی نصب شده، اما این کافی نیست و تاثیری که صدا و سیما می تواند بگذارد خیلی بیشتر است، چون به هر حال 60-70 میلیون مخاطب دارد.

لژیونر دوچرخه سواری ایران در خصوص تامین هزینه های خود در شرایط تعطیلی مسابقات و اردو ها تاکید نمود:صفر تا 100 هزینه های من با همسرم است. هزینه تجهیزات هم با توجه به افزایش قیمت دلار خیلی گران شده و اصلا دوچرخه سواری خیلی سخت شده است. پولمان دیگر به خرید مکمل هم نمی رسد. قیمت تیوپ چینی 100 هزار تومان شده است و همه دیگر به فکر کنار گذاشتن دوچرخه سواری هستند. بحث کرونا هم تمام گردد در لیگ یک میلیون هم قرارداد نداریم. باز مردان شرایط بهتری دارند و انگار ما رایگان رکاب می زنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1265

به "داستان عجیب دختر دوچرخه سوار و جرثقیل اداره برق!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان عجیب دختر دوچرخه سوار و جرثقیل اداره برق!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید