بریتانیایی ها برای سفر به اتحادیه اروپا احتیاج به ویزا ندارند

به گزارش دیار سلمان، بنا بر تصمیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شهروندان بریتانیایی برای اقامت در کشورهای عضو این لیست تا سه ماه در هر شش ماه، نیازی به دریافت ویزا ندارند. مادامی که کشورهای طرف مقابل بریتانیا از این تصمیم خارج نشده اند، بریتانیا نیز بدون ویزا با آنها اجازه ورود به این کشور را خواهد داد. این قانون صرفنظر از اجرایی شدن یا نشدن قرارداد برکسیت (خروج آینده بریتانیا از اتحادیه اروپا) اجرا خواهد شد.

بریتانیایی ها برای سفر به اتحادیه اروپا احتیاج به ویزا ندارند

فرنس تیمرمانس، معاون اتحادیه اروپا در این باره گفته است: چنانچه بریتانیا پیش از تصویب این قرارداد از اتحادیه اروپا خارج گردد، این قرارداد از خاتمه مارس 2019 اجرایی خواهد شد؛ ولی چنانچه پیش از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پیروز به منعقد ساختن این قرارداد شویم، زمان اجرای آن پس از تاریخ اجرای برکسیت خواهد بود.

در حال حاضر آخرین تصمیمات حاکی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در اواخر سال 2020 است. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هدفی سیاسی بوده است که از سوی افراد، گروه های مدافع و احزاب سیاسی در بریتانیا از زمان پیوستن آن به اتحادیه اروپا در سال 1973 دائما پیگیری شده است. خروج از اتحادیه اروپا طبق معاهده مصوب خود اتحادیه، از حقوق کشورهای عضو لیست اتحادیه اروپا است. در همه پرسی که در 23 ژوئن 2016 در بریتانیا انجام شد، بیش از 17 میلیون نفر (در مقابل 16 میلیون نفری که رای به ماندن در اتحادیه اروپا دادند) عدم حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا را انتخاب کردند.

تیمرمانس در مصاحبه با یک کنفرانس مطبوعاتی در استراسبورگ گفت: ما پیشنهاد چندین اصلاحیه به مقررات جاری صدور ویزا را داده ایم. در اصلاحات عنوان شده خواسته شده است که شهروندان بریتانیایی برای اقامت کوتاه مدت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا معاف از دریافت ویزا باشند. این قرارداد تا زمانی که اتحادیه اروپا تصمیم به توقف اعمال آن نگرفته است، قابل اجرا خواهد بود. این پیشنهاد به طور کامل منوط به اعطای متقابل و بدون تبعیض ویزا از طرف بریتانیا و تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

در حال حاضر شهروندان 56 کشور خارج از اتحادیه اروپا مجاز به بازدید از بریتانیا و اقامت در این کشور حداکثر تا شش ماه بدون دریافت ویزا هستند؛ ولی به هیچ کدام از این شهروندان حق کار، تحصیل یا اقامت دائم در این کشور داده نمی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2288

به "بریتانیایی ها برای سفر به اتحادیه اروپا احتیاج به ویزا ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریتانیایی ها برای سفر به اتحادیه اروپا احتیاج به ویزا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید