انتخاب بهترین تور تایلند نوروز

در این بخش اطلاعاتی در خصوص تور تایلند نوروز گردآوری شده است. تایلند که به شکل رسمی با عنوان پادشاهی تایلند شناخته می گردد، کشوری با آب و هوای گرمسیری، واقع در جنوب شرقی آسیا است. کشور تایلند از شمال به مرزهای میانمار، از شمال شرقی به لائوس، از جنوب شرقی به کامبوج و از جنوب به مرزهای مالزی محدود می گردد.

انتخاب بهترین تور تایلند نوروز

دلایل بسیاری را می توان به پر گردشگر بودن کشور تایلند منتسب نمود لیکن از این میان، آب و هوای مطلوب گرراستای، فرهنگ بینظیر تایلند، کوه های افسانه ای و غذاهای عالی این کشور، تایلند را به یکی از قطب های گردشگری جهان امروزه بدل نموده است.

آب و هوای تایلند عمدتاً گرراستای است، از این رو در کل طول سال آب و هوایی گرم و مرطوب دارد بطوریکه دمای هوا بین 28 تا 35 درجه سلسیوس متغیر بوده و دماهای پایین تر تنها در نواحی کوهستانی تایلند مشاهده شده است. با این وجود تایلند دارای سه فصل معین است:

 • خنک: از نوامبر تا خاتمه فوریه، بارندگی چندانی در تایلند رخ نمی دهد و دمای هوا در پایین ترین میزان خود واقع شده است. با این وجود این تفاوت دما در بخش های جنوبی کشور تایلند چندان حس نمی گردد و تنها اگر قصد رفتن به کوهستان های شاقتصادی تایلند را دارید با خود لباس گرم به همراه ببرید. این زمان از سال و به خصوص در زمان کریسمس و شب سال نوی میلادی، بهترین و بالطبع محبوبترین زمان برای سفر به تایلند است. مسلماً در این برهه از سال و همچنین در زمان جشن سال نوی چینی شلوغ ترین فصل تایلند به شمار می روند و ممکن است در این زمان نرخ پرواز و هتل ها در تایلند بسیار بالا رود.
 • گرم: بین ماه های مارس تا ژوئن، دمای هوا در تایلند تا 40 درجه سانتیگراد افزایش پیدا میکند. این دما برای لذت بردن و استراحت کردن در سواحل تایلند به اندازه کافی دلچسب هست اما نمی توان انتظار داشت برای بازدید از مناظر طبیعی و معابد تایلند در این فصل به تایلند سفر کرد.
 • بارانی: از ماه جولای تا اکتبر فصل باران های موسمی در تمامی کشور تایلند به شمار می آید. به خصوص در ماه سپتامبر که میزان بارندگی ها به اوج خود می رسند. البته فصل باران های موسمی بدان معنا نیست که بارندگی بطور بی وقفه ادامه می یابد. لیکن در این برهه از سال می توان انتظار جاری شدن سیل را نیز داشت.

بنابر آنچه در بالا ذکر شد، می توان نتیجه گرفت بهترین زمان برای سفر به تایلند در فصل پاییز و اوایل زمستان است. البته توجه داشته باشید برای اطمینان از قطعی بودن تور تایلند خود در این زمان، شما می بایست برنامه ریزی های تور تایلند خود را حداقل از یک ماه پیش شروع نموده و وظیفه یافتن بهترین نرخ پرواز و هتل ها را به کارشناسان ما بسپارید.

برای سفر به تایلند در شب سال نوی میلادی و خرید تور تایلند نوروز 97 برنامه رزی دقیق خود را انجام دهید تا با اطمینان کامل به سفری خاطره انگیز در تایلند بروید. مروری بر تعطیلات رسمی در کشور تایلند خالی از لطف نیست.

تایلند دارای تعطیلی های رسمی بسیاری است که غالباً مربوط به مذهب بودائیسم و تعطیلی های مربوط به نظام پادشاهی تایلند می باشند. هیچکس در سراسر کشور تمامی این تعطیلی ها را جشن نمیگیرد، مگر بانک ها که در این تعطیلی ها کار نمی نمایند.

بعضی از تعطیلی های رسمی مشهور در کشور تایلند عبارتند از:

 • ویساکا بوچا: در شب ماه کامل در ماه نهم قمری جشن گرفته می گردد. این روز، روز تولد بودا، روز به روشنگری رسیدن بودا و همچنین روز مرگ بودا است.
 • ماکا بوچا: روز ماه کامل در ماه چهارم قمری است. این روز روزی است که 1250 نفر همزمان در محضر بودا حضور بهم رساندند و به راهنمایی رسیدند.
 • آسانا بوچا: روز ماه کامل در هشتمین ماه قمری. این روز را بواسطه نخستین خطبه بودا و پیوستن نخستین راهب بودائیسم به این مذهب جشن می گیرند.
 • سال نوی چینی: این جشن توسط چینی های تایلند برگزار می گردد. تعداد چینی های تایلند در شهر بانکوک بیشمار است. آنها این زمان از سال را با تمیز کردن منازل خود و پیشکش غذا و هدیه به نیاکان خود جشن می گیرند.
 • روز تاجگذاری: روز 5 ماه می، مردم تایلند تاجگذاری پادشاه فقید را جشن می گیرند.
 • روز تولد پادشاه: روز پنجم دسامبر در تایلند بعنوان روز ملی شناخته شده و در سرتاسر این کشور جشن گرفته می گردد.

از جمله اطلاعاتی که در تور تایلند نوروز 97 خود احتیاج دارید که بدانید، واحد پول تایلند است. واحد پول تایلند، بت تایلند است که با نماد ฿ نمایش داده می گردد. ارزش نرخ بت شناور است و به ارزش دلار به روز بستگی دارد. لیکن در حال حاضر نرخ هر بت تایلند برابر با 137 تومان است. پرکاربردترین اسکناس های تایلندی، اسکناس های 20 بت و 100 بتی هستند.

پیش از شروع تور تایلند بهار 97 خود برای بهره کامل بردن از زمان خود در سفر به تایلند، برنامه ریزی دقیق داشته باشید. تایلند دارای مقاصد بسیار برای گردشگران است. از پایتخت کشور گرفته تا شهرهای ساحلی معروف و جزیره های توریستی زیبای این کشور.

بانکوک بعنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور تایلند، سالانه میزبان میلیون ها گردشگر بین المللی بوده و از این حیث رکورد قابل توجهی را دارا است. پس از پایتخت کشور تایلند، نوبت به شهرهای توریستی این کشور می رسد.

بی شک نام شهر ساحلی پاتایا برایتان آشنا است. این شهر بواسطه ساحل شلوغ پارک های آبی بسیار، خیابان های معروف ساحلی، خیابان دوم و سوم و خیابان های شاقتصادی و جنوبی اش در میان گردشگران داخلی و خارجی بسیار شناخته شده است.

شهر ساحلی پاتایا در جنوب شرقی بانکوک واقع شده و از آنجایی به وسیله راه های زمینی فاصله ای یک ساعته تا بانکوک دارد، ترانسفر میان پاتایا و بانکوک به وسیله زمینی انجام می گیرد. سهولت دسترسی به پاتایا و ارزان بودن ترانسفر میان بانکوک و پاتایا، این شهر ساحلی را به یکی از مقاصد اصلی گردشگری در تایلند بدل نموده است.

اما تایلند تنها بواسطه پایتخت شلوغ و شهر زیبای ساحلی پاتایا شناخته شده نیست. یکی از پرهوادارترین مقاصد گردشگری جهان، جزیره گرراستای پوکت در جنوب غربی این کشور است. این جزیره، بزرگترین جزیره تایلند بوده و در آب های دریای آندامان واقع شده است.

بیشترین میزان درآمد این جزیره به وسیله صنعت گردشگری بوده و از این رو این جزیره و استان هم نام با آن در دهه اخیر تبدیل به ثروتمندترین استان تایلند شده است. آب و هوای این جزیره در طول سال اغلب گرم و مرطوب است. محلی ها ماه های نوامبر تا فوریه را فصل خنک پوکت می دانند. بنابراین بهترین زمان برای سفر به پوکت بین این ماه ها است.

برای سفر به پوکت از بانکوک، می توانید به وسیله هوایی به پوکت سفر کنید. فرودگاه بین المللی پوکت که در شمال جزیره واقع شده دومین مرکز هوایی بزرگ، پس از فرودگاه بانکوک به شمار می رود. روزانه چندین پرواز میان پوکت و بانکوک انجام می پذیرد، این پروازها راستا هوایی میان پوکت و بانکوک را طی یک ساعت می نمایند. راه های دسترسی دیگری به پوکت نیز وجود دارد که با توجه به زمان بر بودنشان توصیه نمی شوند.

بانکوک، بهشت هواداران خرید به حساب می آید. مراکز خرید بسیاری در شهرهای توریستی تایلند وجود که تمامی سلیقه ها را در بر میگیرند و شامل کیفیت ها و قیمت های متنوع اجناس هستند. برگزاری بازارهای شبانه جزو تخصص های اهالی تایلند است. این بازارها هر شب در تمامی شهرهای تایلند برپا می شوند.

هر کدام از شهرهای توریستی تایلند دارای بازارها و مراکز خرید معروف خود هستند. برای مثال در شهر بانکوک بازارهای متنوعی موجود اند. از جمله معروف ترین این بازارها می توان به بازار شناور، بازار چاتوچاک، بازارهای شبانه و مجتمع خرید لوازم کامپیوتری پانتیپ پلازا اشاره نمود.

پوکت نیز دارای مراکز خرید معروف خود است. اگر هوادار خرید از برندهای لوکس و خوشنام جهانی مد هستید، خرید از مرکز خرید جانگ سیلون برای شما بسیار خوشایند خواهد بود. اما اگر دوست داشته باشید در میان اجناس محلی بگردید و خرید کنید، بازار آخر هفته پوکت را از دست ندهید.

شهر ساحلی پاتایا نیز از این قاعده مستثنی نیست. بازارها و مراکز خرید معروفی داشته که از میان آنها می توان به بازار سنترال فستیوال پاتایا، بازار رویال گاردن پلازا، بازار قایق های شناور، و بازار میموسا اشاره نمود.

از نظر دیدنی ها، تایلند جزو رتبه های برتر در زمینه دیدنی ها است. از همین رو است که سالانه چندین میلیون نفر از این کشور دیدن می نمایند. البته خوب بودن آب و هوای تایلند در کل طول سال نیز دلیل دیگری برای سفر به تایلند بشمار می رود.

از جمله دیدنی های بسیار معروف تایلند، با آمار جذب گردشگر بالا سواحل رایلی است. این ساحل یکی از زیباترین ساحل های داستان کرابی در تایلند می باشد. برای رسیدن به این جزیره می بایست از قایق بهره ببرید.

از دیگر دیدنی های تایلند، که همانند جزایر رایلی در ایالت کرابی واقع شده است، جزایر فی فی هستند. جالب است بدانید که جزیره فی فی دان خالی از سکنه است. تفریحاتی که در جوار این جزایر می توانید بیابید شامل غواصی و شنا در سطح نه چندان عمیق آب دریا هستند.

اما یکی از چشم نوازترین جاذبه های توریستی تایلند، قصر عظیم شهر بانکوک می باشد. این محل، بعنوان اقامت گاه رسمی شاهان سیامی- که بعدها پادشاهی تایلند نامیده شد- شناخته می گردد. این بنای عظیم در برگیرنده مجموعه ای سحرانگیز از عمارت ها، تالارهای و ساختمان های بسیار است.

یکی دیگر از مقاصد پر هوادار گردشگری در کشور تایلند، جزیره بسیار زیبای سامویی است. این جزیره در جنوب شرقی تایلند واقع شده است. برای وارد شدن به این جزیره زیبا می توان از راه هوایی، به وسیله فرودگاه بین المللی بانکوک پروازی مستقیم به مقصد فرودگاه سامویی داشت.

اگر در تور تایلند عید 97 خود قصد دارید بیش از یک مقصد گردشگری را برای اقامت انتخاب کنید، گزینه های انتخابی شما می تواند از بین تورهای ترکیبی بانکوک-پوکت، بانکوک-پاتایا، پوکت-پاتایا و یا ترکیب هر کدام از شهرهای ذکر شده با جزیره سامویی باشد.

بعنوان یکی از پر گردشگرترین مقاصد توریستی جهان، تایلند برای اقامت مسافران خود، انتخاب های متعددی فراهم آورده است. کافی است در میان هتل های شهرهای مختلف تایلند جست و جو کنید و با توجه به سلیقه خود، محل اقامت خود را برگزینید.

در زیر به معرفی چند هتل در هر یک از شهرهای توریستی تایلند می پردازیم، تا ضمن ارائه اطلاعات لازم، به شما مسافران تور تایلند عید 97 در جهت انتخاب محل اقامت خود، کمکی رسانده باشیم.

بانکوک بعنوان پایتخت تایلند، میزبان نام های بزرگ صنعت هتلداری در جهان است. نام هایی نظیر شانگری لا، هتل بانیان تری، هتل میلنیوم هیلتون، هتل لِبوآ، هتل دوسیت تانی و هتل اورینتال، جزو هتل های خوشنام در بانکوک هستند. برای اقامتی لوکس و راحت این هتل ها را در نظر داشته باشید.

اگر تمایل داشته باشید در تور تایلند نوروز 97 خود سری به شهر ساحلی پاتایا بزنید، نام هتل های زیر را به خاطر بسپارید. هتل های لوکسی نظیر گرند میراژ، هتل رویال کلیف، هتل آماری اوشن، هتل هارد راک جزو پر رزروترین هتل های پاتایا می باشند. این هتل ها با ارائه خدمات با کیفیت در میان مسافران تایلند محبوبیت ویژه ای یافته اند.

از میان مقاصد توریست پذیر تایلند، بیش از 60 درصد مسافران علاقه مند به گذراندن تعطیلات خود در جزیره پوکت هستند. این جزیره زیبا بسته ای کامل از اقامت لوکس، تفریحات بینظیر، زندگی شبانه، خرید و آرامش یافتن در سواحل جزیره را عرضه می دارد.

هتل های لوکس در جزیره پوکت اقامتی خاطره انگیز را برای شما به همراه خواهند داشت. از جمله معروف ترین هتل های پوکت می توان ویلاهای تریسارا، هتل آتریگر لاگونا، هتل آویستا و هتل وستین را نام برد.

اگر قصد دارید با تور تایلند نوروز 97 به کشور زیبای تایلند سفر کنید و قصد گذراندن تعطیلاتی رمانتیک را دارید، سامویی مقصد ایده آل شما خواهد بود. هتل های رویایی سامویی اقامت شما در این جزیره را فراموش نشدنی خواهد نمود. می توانید در هتل آماری سامویی اقامت داشته باشید و یا هتل ساحلی لِ مردین را انتخاب کنید. از دیگر هتل های لوکس سامویی میتوان به هتل وانا بلّه، هتل بانیان تری، هتل آنانتارا، هتل رنسانس و هتل سنترا گرند سامویی اشاره نمود.

بیاد داشته باشید که برای ورود به پادشاهی تایلند، احتیاجمند ویزا هستید. فرایند اخذ ویزای توریستی تایلند چندان مشکل نیست و این فرایند تنها سه روز کاری طول می کشد. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تایلند عباتند از:

 • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس 4*6 رنگی جدید که با عکس پاسپورت متفاوت باشد
 • گواهی تمکن اقتصادی صادر شده از بانک و مهمور شده توسط بانک
 • شناسنامه و کارت ملی
 • مدارک رزرو پرواز و هتل

با توجه به مدارک عنوان شده، برای اخذ ویزای توریستی تایلند، بهتر است از یک هفته قبل اقدام کنید، بلیط تایلند خود را خریداری نمایید، هتل خود را انتخاب نموده و مراحل اولیه را طی کنید.

تایلند کشور جاذبه ها است و به همین دلیل جزو برترین مقاصد گردشگری جهان بشمار می آید. هر آنچه از یک تعطیلات بینظیر انتظار دارید را می توانید در تایلند بیابید. تایلند برای خرید مناسب است، جاذبه های طبیعی بسیار دارد، جزیره های توریستی و سواحل شنی زیبا، هتل های لوکس، تفریحات متناسب با جو هر شهر و بسیاری عوامل دیگر، می توانند شما را مجاب به خرید تور تایلند بهار 97 نمایند.

با تور تایلند همراه باشید
انتشار: بروزرسانی: 17 تیر 1398 شناسه مطلب: 250

به "انتخاب بهترین تور تایلند نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب بهترین تور تایلند نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید