2 هزار پرونده برای واحدهای صنفی متخلف لرستان تشکیل شد

به گزارش دیار سلمان، محمدرضا صفی خانی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30 هزار بازرسی توسط بازرسان و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و ادارات دیگر به عمل آمده که منجر به تشکیل بیش از دو هزار پرونده شده است.

2 هزار پرونده برای واحدهای صنفی متخلف لرستان تشکیل شد

وی گفت: ارزش پرونده‌های تشکیل شده در این بازه زمانی بیش از 68 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 60 درصدی را به همراه دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای تشدید بازرسی‌ها شاهد کشف هشت انبار برنج به عناوین مختلف همچون اختفاء، امتناع از فروش کالا، عدم اعلام موجودی و احتکار به میزان 370 تن هستیم، افزود: ارزش ریالی محمول‌های کشف شده 22 میلیارد و 431 میلیون بوده است.

صفی‌خانی، عنوان کرد: طی هفته جاری نیز با بازرسی‌های به عمل آمده از واحدهای صنفی بیش از دو هزار واحد بازرسی شدند که از این تعداد 100 کیلو گوشت گاو، دو هزار و 600 کیلو مرغ، دو هزار و 700 پرس غذا از تالار و رستوران‌های بین راهی به عنوان گران‌فروشی تشکیل پرونده و متخلفان برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در مرداد ماه سال جاری شاهد کشف پنج انبار آهن آلات به عناوین مختلف همچون عدم اعلام موجودی، اختفا، امتناع از فروش به ارزش یک میلیارد و 295 هزار ریال هستیم، تاکید کرد: همچنین در این مدت یک انبار پودر شوینده به تعداد دو هزار و 500 کارتن و ارزش دو میلیارد ریال، چهار انبار لاستیک با عناوین عرضه خارج از شبکه و عدم اعلام موجودی کالا به ارزش یک میلیارد و 367 میلیون ریال، احراز تخلف گاز مایع و معرفی 14 واحد متخلف شناسایی و کشف شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، اظهار داشت: همچنین دو واحد متخلف با تخلف قاچاق کالاهای دارویی و بهداشتی به ارزش 65 میلیون ریال، یک انبار لوازم خانگی با تخلف احتکار کالا به قصد گران‌فروشی به ارزش 320 میلیون ریال، یک انبار تخم مرغ با میزان 2500 کارتن و ارزش 105 میلیون ریال توسط بازرسان این سازمان و سایر ارگان‌ها کشف شده و برای آن‌ها پرونده تشکیل و برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 27 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 20

به "2 هزار پرونده برای واحدهای صنفی متخلف لرستان تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 هزار پرونده برای واحدهای صنفی متخلف لرستان تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید