کمبود منابع حیاتی باعث نگرانی شدید انگلیس شده است

به گزارش دیار سلمان، شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد اسناد فاش شده از نگرانی شدید انگلیس از کمبود غذا و سوخت ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حکایت دارند.

کمبود منابع حیاتی باعث نگرانی شدید انگلیس شده است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش، به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، اسناد فاش شده از نگرانی شدید انگلیس از کمبود غذا و سوخت ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حکایت دارند.

بر اساس این گزارش، اختلاف های سیاسی در انگلیس درباره ماجرای طرح خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برکسیت همچنان ادامه دارد.

این درحالی است که امروز سندی دولتی فاش شد که حاوی گزارشی دولتی است. براساس این گزارش که به رسانه ها درج نموده است، ترس جدی درباره کمبود شدید غذا و سوخت به علت وضعیت بدون توافق درباره برکسیت وجود دارد.

از برکسیت بدون رسیدن به توافق با عنوان عملیات چکش زرد یاد می گردد. در این گزارش دولتی از کمبود شدید دارو نیز در کنار کمبود شدید غذا و سوخت ابراز نگرانی شدید شده است.

یکی دیگر از مطالب مندرج در این گزارش، بروز مسائل جدی در روند فعالیت بندر های انگلیس و مختل شدن کار بندر ها به علت وضعیت فوق است.

پیش از این روزنامه ساندی تایمز با اشاره به سند دولتی محرمانه ای درباره عواقب خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا گزارش داد بدون توافق بر سر دوره انتقال، این کشور با کمبود شدید سوخت، غذا و دارو روبرو خواهد شد.

البته این سند که توسط دفتر کابینه انگلیس تدوین و یِلو هَمِر نام گذاری شده، بیشتر عواقب محتمل خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را نشان می دهد، اما بدترین شرایط را به تصویر نکشیده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز به نقل از این روزنامه، حدود 85 درصد از شناور های ترابری که از راستا های کانال اصلی انگلیس عبور می نمایند برای گمرک فرانسه آماده نخواهند بود و این بدان معنی است که ازدحام در بنادر انگلیس به شدت افزایش یافته و جریان عادی کشتیرانی تا سه ماه برقرار نخواهد شد.

این سند همچنین نشان می دهد که در صورت خروج بدون توافق، دولت انگلیس به فکر اجرای طرح مرز سخت بین سرزمین های ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند خواهد افتاد، زیرا در آن صورت دیگر بازرسی های گسترده مرزی پاسخگو نخواهد بود.

در سند مذکور که میزان عدم آمادگی بریتانیا برای برکسیت تصویر شده، دیگر عواقب خروج بدون توافق اینگونه ذکر شده است:

کمبود غذا: ذخایر انواع مواد غذایی تازه کاهش قابل توجهی پیدا می نماید.

کمبود سوخت: ترافیک سنگین ایجاد شده بر اثر تاخیر ها و آنالیز های مرزی می تواند بر توزیع سوخت اثر بگذارد.

کمبود دارو: ترافیک سنگین و تاخیر در عبور و مرور، ذخایر دارویی را آسیب پذیر می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 433

به "کمبود منابع حیاتی باعث نگرانی شدید انگلیس شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود منابع حیاتی باعث نگرانی شدید انگلیس شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید