چهارمین محموله تجهیزات مقابله با ملخ صحرایی تحویل ایران شد

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا) - فائو ،چهارمین محموله از تجهیزات کنترل ملخ صحرایی شامل سم پاش را جهت تقویت ظرفیت ملی ایران برای مقابله با گسترش این آفت، در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داد.

چهارمین محموله تجهیزات مقابله با ملخ صحرایی تحویل ایران شد

به گزارش دفتر نمایندگی فائو در تهران، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) در چارچوب اقدامات بین منطقه ای خود در حمایت از کنترل آفت ملخ های صحرایی در پنج کشور پاکستان، کنیا، اوگاندا، اتیوپی و جمهوری اسلامی ایران، چهارمین محوله از تجهیزات کنترل آفت را تحویل سازمان حفظ نباتات کشور داد.

این محموله شامل 28 دستگاه سمپاش با کاربرد فرمولاسیون غلظت بسیار کم به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 250 میلیون تومان است.

این یاری تجهیزاتی که از سوی دولت جمهوری خلق چین تأمین اقتصادی شده است، بخشی از همکاری گسترده تر فائو و چین موسوم به پروژه برنامه مشترک همکاری های جنوب-جنوب فائو-چین برای حمایت از اقدام جهانی فائو در زمینه کنترل ملخ های صحرایی است. هدف این پروژه مهار گسترش ملخ های صحرایی در کشورهای هدف به وسیله به اشتراک گذاشتن فناوری های مدرن، تکنیک های مؤثر و راهکار های تأییدشده برای کنترل این آفت است.

فائو با احتساب سه محموله پیشین که تحویل دولت ایران داده است، تا به امروز در مجموع 110 سمپاش با کاربرد فرمولاسیون غلظت بسیار کم و 10.4 تن سم آفت کش دلتامترین با فرمولاسیون غلظت بسیار کم را به ارزش تقریبی 8.5 میلیارد تومان و با هدف حمایت از ظرفیت های ملی ایران، تحویل سازمان حفظ نباتات کشور داده است.

فائو همچنین در حال اجرای یک پروژه برنامه همکاری های فنی دیگر در ایران به منظور یاری به سازمان حفظ نباتات کشور برای مقابله با این آفت مهاجر است. در چارچوب این پروژه، فائو دانش و مهارت های فنی و همچنین تجهیزات لازم را برای تشخیص، رهگیری، پایش، گزارش دهی و پاسخ دهی سریع به ریزش ملخ های صحرایی در کشور، در اختیار طرف ایرانی قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1438

به "چهارمین محموله تجهیزات مقابله با ملخ صحرایی تحویل ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین محموله تجهیزات مقابله با ملخ صحرایی تحویل ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید