پروازهای رفت و برگشت ایران به چین متوقف شد

به گزارش دیار سلمان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توقف موقت پروازهای رفت و برگشت ایران به چین اطلاع داد.

پروازهای رفت و برگشت ایران به چین متوقف شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش دیار سلمان به نقل از ایرنا، سعید نمکی در این رابطه گفت: همکاران ما در تمام مبادی ورودی کشور اعم از دریایی، زمینی و هوایی مستقر شده و تمام موارد را کنترل نموده اند و تا این لحظه موردی از ابتلا به ویروس کرونا جدید گزارش نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به تصمیم شب گذشته سازمان جهانی بهداشت مبنی بر اعلام اضطرار بیماری ناشی از ویروس کرونا، امروز نامه ای خطاب به معاون اول رییس جمهوری نوشتم و درخواست کردم که تدابیر ویژه جدیدی درباره برخورد با این بیماری اتخاذ گردد. همچنین خواستم به شکل موقت، رفت و برگشت پروازهای ایران به چین متوقف گردد.

وزیر بهداشت گفت: امروز جلسه اضطراری با حضور وزرای راه و شهرسازی، امور خارجه، گردشگری و میراث فرهنگی، کشور و سخنگوی دولت برگزار گردید. در این جلسه قرار شد پروازهای رفت و برگشت ایران به چین به طور موقت متوقف گردد.

نمکی اظهار کرد: همچنین قرار شد پروازهای ویژه ای برای هم وطنان ما در چین در نظر گرفته گردد که این افراد به کشور بر گردند و نظارت ویژه ای بر این افراد داشته باشیم. همچنین حدود 70 نفر از دانشجویان ایرانی که در ووهان چین گرفتار هستند و بر اساس گزارش دولت چین، این افراد آلودگی ندارند و با وزارت امور خارجه هماهنگ کردیم تا این افراد به ایران بر گردند. البته این موارد به همکاری دولت چین بستگی دارد. این افراد 2 هفته در قرنطینه و تحت مراقبت و نظارت خواهند بود.

وزیر بهداشت گفت: این تصمیم ها به طور موقت خواهد بود و تصمیم دائمی نیست و به محض تغییر در شرایط، اعلام خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 774

به "پروازهای رفت و برگشت ایران به چین متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای رفت و برگشت ایران به چین متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید