شرایط معین جریمه برای متخلفان کرونایی ، لزوم اقدام برای ساماندهی دستفروشان مترو

به گزارش دیار سلمان، سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم خودداری از سفر در تعطیلات پیش رو، درباره شرایط جریمه افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، توضیح داد.

شرایط معین جریمه برای متخلفان کرونایی ، لزوم اقدام برای ساماندهی دستفروشان مترو

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه رفتار ویروس کرونا کاملا به رفتار اجتماعی مردم بستگی دارد، ادامه داد: همان طور که مشاهده شد، پس از کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و همچنین انجام سفرها و بازگشایی ها، فرایند ابتلا و بستری به علت کرونا در کشور افزایش پیدا کرده است. با این حال نمی توان رفتار ویروس کرونا را به دقت پیش بینی کرد، اما آنچه قطعی است این که هرچه به سمت بی خیالی و عادی سازی برویم، ویروس کرونا پیشرفت بیشتری می کند. امیدوارم همدلی و همکاری مردم در هفته های پیش رو با نظام سلامت بالاتر از هفته های اخیر باشد تا از شرایط حال حاضر در موارد ابتلا و بستری و فوت خارج شویم.

وی درباره ایجاد محدودیت در جاده ها برای کاهش ترددهای بین شهری، گفت: هر گونه تصمیم در زمینه ایجاد محدودیت در جاده ها برای تعطیلات پیش رو در اختیار ستاد ملی مقابله با کروناست.

ارایه پیشنهاد جرایم متخلفان پروتکل ها به ستاد ملی کرونا؛ شنبه

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه درباره پیشنهادات وزارت بهداشت برای جریمه افراد متخلفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، گفت: هر نوع برخورد یا تعیین جریمه و مجازات برای افرادی که ماسک نمی زنند یا پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، بر عهده وزارت بهداشت نیست. در عین حال تا به امروز مبلغی برای جریمه افرادی که ماسک نمی زنند یا پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، به طور رسمی تعیین نشده است، اما در دستور کار ستاد ملی مقابله با کرونا واقع شده است و پیشنهاد وزارت بهداشت و وزارت کشور تا روز شنبه به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه می شود.

لاری با تاکید بر اینکه تعیین نهایی هر گونه جریمه بر عهده وزارت بهداشت، نیست و در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا باید اقدام کند، اظهار کرد: مسئولیت برخورد با خاطیان نیز با وزارت بهداشت نبوده و نیروهای انتظامی باید در این زمینه اقدام کنند. البته بحث برخورد با افراد ارائه دهنده خدمت به کسانی که ماسک نمی زنند، از قبل مطرح و تصویب شده است که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برخورد با این افراد بر عهده دستگاه اجرایی است. اگر کارکنان یک دستگاه نیز پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، به حوزه تخلفات اداری معرفی می شوند.

شرایط ساماندهی دست فروشان در مترو

وی همچنین درباره ساماندهی دست فروشانی که در مترو فعالیت می کنند و ممکن است به نوعی کانون های سیار کرونا تلقی شوند، گفت: درباره دستفروشان مترو باید شهرداری یا مترو اقدام کنند. از گذشته بارها مباحثی درباره دست فروشان مترو و ساماندهی این افراد مطرح شده بود و ساماندهی این افراد هم در اختیار وزارت بهداشت نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1349

به "شرایط معین جریمه برای متخلفان کرونایی ، لزوم اقدام برای ساماندهی دستفروشان مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط معین جریمه برای متخلفان کرونایی ، لزوم اقدام برای ساماندهی دستفروشان مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید