وزیر انرژی اندونزی در مورد پرونده فساد اقتصادی بازپرسی شد

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: سازمان مقابله با مفاسد اقتصادی اندونزی از وزیر انرژی این کشور در رابطه با یک پرونده فساد اقتصادی بازپرسی نموده که این مساله به شدت یک سال پایانی دوره ریاست جمهوری یودیوهونو را تهدید می نماید.

وزیر انرژی اندونزی در مورد پرونده فساد اقتصادی بازپرسی شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ جرو واسیک وزیر انرژی اندونزی و از اعضای حزب حاکم این کشور از سوی کمیسیون ریشه کنی مفاسد اقتصادی اندونزی برای ارائه توضیحاتی در مورد پرونده رشوه خواری رئیس شرکت انرژی اس کی کی میگاس احضار شده است.

بر اساس این گزارش اندونزی با خطر تنش های سیاسی روبرو است و فساد اقتصادی دولتمردان می تواند جذب سرمایه گذاری های خارجی از شرکت های بین المللی را با چالش جدی روبرو کند. نااطمینانی نسبت به فضای سرمایه گذاری در اندونزی موجب شده تا بعضی شرکت های خارجی تهدید به خروج از پروژه های نفت و گاز این کشور نمایند.

واسیک هرگونه مشارکت در این پرونده را رد نموده است. وی در این باره گفت، من در اینجا حاضر شده ام تا توضیحاتی را در مورد روند تحقیقات یک پرونده فساد اقتصادی بیان کنم.رئیس شرکت انرژی ام کی کی میگاس اندونزی پیش از این به اتهام دریافت رشوه از یک شرکت نفتی سنگاپوری برکنار شده است.

دبیر کل وزارت انرژی اندونزی به همراه 3 مقام دیگر رسمی این کشور ممنوع الخروج شده اند. در حالی که تقاضای انرژی اندونزی در سال های اخیر به شدت رو به افزایش بوده است میزان فراوری نفت این کشور روندی نزولی را شروع نموده است. بخش نفت و گاز از نظر سیاسی اهمیت زیادی دارد و یک پنجم درآمدهای دولت اندونزی را تامین می نماید.

فراوری نفت اندونزی از 1، 6 میلیون بشکه در روز در سال 1995 میلادی به کمتر از 826 هزار بشکه در امسال رسیده و پیش بینی می گردد این رقم سال آینده نیز به 870 هزار بشکه برسد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 438

به "وزیر انرژی اندونزی در مورد پرونده فساد اقتصادی بازپرسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر انرژی اندونزی در مورد پرونده فساد اقتصادی بازپرسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید