همکاری کانادا با سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از نشست گروه 20

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: اسناد فاش شده توسط ادوارد اسنودن پیمانکار سابق اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که دولت کانادا در جریان برگزاری نشست گروه 20 در سال 2010 میلادی اجازه جاسوسی از این نشست را به سازمان امنیت ملی آمریکا داده است.

همکاری کانادا با سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از نشست گروه 20

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ رسانه خبری سی بی سی نیوز کانادا اواخر روز گذشته خاطرنشان کرد، اسناد و اطلاعات فاش شده توسط ادوارد اسنودن نشان می دهد که آمریکا در جریان نشست 6 روزه رهبران گروه 20 در کانادا که در ماه ژوئن 2010 میلادی برگزار شده سفارت خود در شهر اتاوا را به مرکز جاسوسی از این نشست تبدیل نموده است و دولت کانادا نیز در این کار با نهادهای اطلاعاتی آمریکا همکاری نموده است.

بر اساس این گزارش مقام های کانادایی از این عملیات مطلع بوده اند و سازمان امنیت ملی آمریکا این عملیات جاسوسی را با مقام های کانادایی هماهنگ نموده بوده است.

سی بی سی نیوز در این گزارش اضافه کرد، اسناد و اطلاعات فاش شده توسط اسنودن اشاره ای به اهداف اصلی برنامه جاسوسی آمریکا از نشست گروه 20 ننموده است ولی بخشی از هدف سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از نشست تورنتو حمایت از سیاستگذاران بین المللی اعلام شده است.

سخنگوی نخست وزیر کانادا حاضر به ارائه شرح در این خصوص نشده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 370

به "همکاری کانادا با سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از نشست گروه 20" امتیاز دهید

1 کاربر به "همکاری کانادا با سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از نشست گروه 20" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری کانادا با سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از نشست گروه 20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید