هشدار چین به آمریکا، پای سلاح جنگی به میان آمد

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران : سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری به آمریکا درباره قصد این کشور برای فروش سلاح به تایوان هشدار داد.

هشدار چین به آمریکا، پای سلاح جنگی به میان آمد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه در نشست خبری نسبت به فروش تجهیزات جنگی پیشرفته به تایوان و ساخت استحکامات در نقاط مرزی به آمریکا و هند هشدار داد.

به نوشته هفته نامه نیوزویک ژائو لیجان سخنگوی وزارت خارجه چین در زمینه فروش سه نوع سلاح به تایوان از سوی آمریکا با انتقاد از آن گفت، این اقدام نقض توافقات دیرینه است و واشنگتن روابط با تایوان را مقدم بر روابط با چین برشمرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: ایالات متحده اصل چین واحد و مفاد سه بیانیه مشترک چین و آمریکا را به طور جدی نقض نموده است. با فروش اسلحه به تایوان، آمریکا در امور داخلی چین دخالت جدی نموده و به حاکمیت و منافع امنیتی چین آسیب جدی وارد نموده است.

این دیپلمات چینی از اقدامات قانونی و لازم در صورت فروش سلاح از سوی آمریکا به تایوان اطلاع داد.

منابع خبری دوشنبه شب به وقت تهران از تقاضای کاخ سفید از کنگره برای تصویب فروش سه بسته نظامی ویژه به تایوان اطلاع دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت که کاخ سفید در روزهای گذشته از کنگره خواسته تا با فروش سه بسته نظامی جداگانه به تایوان موافقت گردد. به گفته منابع آگاه، وزارت خارجه آمریکا نیز در زمینه فروش حسگرهای جنگنده اف-16، موشک های پیشرفته اسلمر ویژه حمله به اهداف دریایی و راکت های هیمراس مکاتباتی با کنگره انجام داده است. پیشتر نیز چهار مقام آگاه فاش کردند که آمریکا میخواهد هفت نوع سلاح و سامانه های نظامی از جمله مین، موشک کروز و رادار به تایوان بفروشد.

به نوشته نیوزویک، این دیپلمات چینی اقدام هند در نصب پلهای ویژه در منطقه مورد مناقشه با چین این اقدام را تخلف خواند و گفت: هند در حال افزایش زیرساخت ها و استقرار قوای نظامی در مرزهای چین است و این دلیل اصلی تنش است. ما از هند می خواهیم که اجماع حاصل از توافق دو طرف را جدی بگیرند، از اقداماتی که شرایط را پیچیده تر می نماید خودداری کند و اقدامات ویژه ای برای حفاظت از صلح و امنیت انجام دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1391

به "هشدار چین به آمریکا، پای سلاح جنگی به میان آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین به آمریکا، پای سلاح جنگی به میان آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید