نخست وزیر کانادا: استعفا نمی دهم

به گزارش دیار سلمان، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا با رد ادعای وزیردادگستری پیشین دولتش گفت استعفا نمی دهد.

نخست وزیر کانادا: استعفا نمی دهم

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به درخوست ها برای استعفایش پاسخ منفی داد. این درخواست ها به دنبال این ادعا صورت گرفت که بعضی مقامات دولتی از وزیر دادگستری وقت تقاضا کردند از برگزاری دادگاه یک شرکت بزرگ جلوگیری نمایند.

به نوشته روزنامه گاردین، جودی ویلسون ریبولد وزیر سابق دادگستری کانادا، در کمیته ای در مجلس عوام کانادا، کوشش مداوم و نامناسب بعضی مقامات ارشد دولتی نزدیک به ترودو برای بازداشتن وی از محاکمه شرکت مهندسی اس ان سی-لاوالین به اتهام کلاهبرداری و دریافت رشوه را توضیح داد. به گفته او، این مقامات نگران بودند اگر این شرکت متخلف شناخته گردد ممکن است مجبور به تعدیل نیرو و انتقال مدیران ارشد به خارج از استان کبک گردد.

به گفته ویلسون ریبولد رئیس خدمات شهری فدرال به او گفت ترودو از این راه یا راهی دیگر این کار را انجام خواهد داد. پس او در این حال و هوا است و می خواست تو هم در جریان آن باشی.

پیش تر در همین ماه روزنامه گلوب اند میل گزارش داد دستیاران نزدیکان نخست وزیر از از ویلسون ریبولد خواسته اند تاییدیه محاکمه متفاوتی را علیه اس ان سی-لاوالین ارائه دهد که به این کمپانی اجازه دهد بدون دردسر ازین پرونده خارج گردد. این ادعا موجب استعفای جرالد باتس دستیار ارشد ترودو شد.

ویلسون ریبولد در ماه ژانویه به طور ناگهانی تنزل سمت پیدا کرد و این ماه استعفایش را اظهار داشت. او به کمیته مجلس عوام اظهار داشت پرونده اس ان سی-لاوالین موجب تنزل مقامش شده است.

به دنبال این رویدادها اندرو شیر رهبر مخالفان دولت کانادا از ترودو خواست استعفا دهد. وی بیان داشت: حالا که همه فهمیده اند جاستین ترودو چکار نموده، نمی تواند به اداره کردن کشور ادامه دهد. وی اضافه کرد: به همین دلیل از ترودو می خواهم کار درست را انجام داده و استعفا دهد.

اما روز چهارشنبه ترودو در کنفرانسی خبری در استان کبک گفت کاملا با آن چه ویلسون ریبولد از واقعه توضیح داده کاملا مخالف است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 286

به "نخست وزیر کانادا: استعفا نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا: استعفا نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید