می خواهیم تحریم ها را با همکاری ایران از پیش رو برداریم

به گزارش دیار سلمان، دریا اورس در نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها گفت: ارتباط علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ترکیه با ایران در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه بیش تر است.

می خواهیم تحریم ها را با همکاری ایران از پیش رو برداریم

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی دیار سلمان، دریا اورس سفیر ترکیه در تهران در نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها گفت: در سال های اخیر تعداد زیادی تفاهم نامه بین دانشگاه های ایران و ترکیه امضاء شده است که امیدواریم نتایج خوبی به دست بیاید. ما از اینکه با ایران در زمینه های مختلف همکاری داریم رضایت داریم و کوشش می کنیم ارتباطات ما بیشتر گردد.

وی اضافه نمود: در ترکیه بیش از 200دانشگاه دولتی و غیر دولتی وجود دارد که به نوعی همه آنها در حال ارتباط با دانشگاه های ایران هستند و من به عنوان سفیر ترکیه قرار است این روابط را هر چه بیشتر افزایش دهم.

اورس ادامه داد: ترکیه و ایران به عنوان دو کشور بزرگ و تاریخی مشترکات زیادی دارند و آماده هستیم از اختلاف نظر ها چشم پوشی کنیم و روابط محبت آمیز و برادرانه را در زمینه های مسایل مختلف علمی را ارتقاء دهیم.

وی توضیح داد: در دهه اخیر شاهد هستیم ایران و ترکیه در زمینه صنایع دفاعی دستاوردهای زیادی را بدست آورده اند و ما معتقدیم به خاطر تحریم های ظالمانه آمریکا این رخ داده است، این موضوع در حالی است که کشور های پیشرفته وقتی محصولی را می خریم قطعات آن را به ما نمی دهند اما قرار است ما در زمینه دفاعی استقلال داشته و به کشورهای دیگر وابسته نباشیم.

سفیر ترکیه تاکید نمود: ما کشور صلح دوستی هستیم و قرار است تحریم ها را با همکاری ایران از پیش راه خود برداریم و عناصر خارجی را کنار بزنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 217

به "می خواهیم تحریم ها را با همکاری ایران از پیش رو برداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می خواهیم تحریم ها را با همکاری ایران از پیش رو برداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید