میرزایی: 11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا شدند

به گزارش دیار سلمان، سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا درباره جزئیات واریز طرح حمایت معیشتی کرونا پرداخت آن، توضیحاتی داد.

میرزایی: 11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا شدند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسین میرزایی سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا درباره جزئیات واریز طرح حمایت معیشتی کرونا پرداخت آن، اظهار کرد: 11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا شده اند، از این تعداد حدود 7 میلیون خانوار برای وام یک میلیون تومانی درخواست داده اند.

وی درباره طرح حمایت معیشتی 100 هزار تومانی بیان نمود: در طرح حمایتی کرونا به 25 میلیون نفر به ازای هر نفر 100 هزار تومان پرداخت شده است و به 8 میلیون و 900 هزار نفر که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند 120 هزار تومان تعلق گرفته شده است.

میرزایی با اشاره به شرایط کلی آمار معیشتی بگیران ادامه داد: از 85 میلیون نفر جمعیت کشورحدود 76 میلیون نفر یارانه بگیر هستند، از این 76 میلیون نفر 60 میلیون معیشتی بگیر هستند، یعنی جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند و شرایط دریافت معیشتی را دارا هستند، از این تعداد 34 میلیون نفر فاقد درآمد ثابت بودند، فاقد بیمه بودند و از نظر شاخص های بانکی به نسبت بقیه در شرایط پایین تری قرار داشتند که تسهیلات حمایتی کرونا فقط به این 34 میلیون نفر تعلق گرفته است.

سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا با تاکید بر سیستمی بودن فرآیند بررسی ها اضافه نمود: پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان 6 میلیارد اطلاعات از 50 منبع داده ای مثل اطلاعات خودرو ناجا، مثل تامین اجتماعی، اطلاعات سفر های خارجی و ... دریافت کرده است و وقتی کدملی افراد در سیستم وارد شود برای ما تمام دارایی های فرد معین می شود.

وی بیان کرد: مردم برای مشاهده شرایط خود در مراجعه ای که به سامانه دارند به این نکته توجه کنند که در سامانه حمایت فقط برخی از شاخص ها برای افراد نشان داده می شود و آن ها تمام شاخص هایی نیست که باتوجه به آن ها تصمیم گیری می شود و تمام اطلاعات فعلا برای افراد قابل مشاهده نیست، اما ما به تمام این شاخص ها دسترسی داریم و بر اساس همه شاخص ها شرایط مشمول شدن فرد را معین می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1530

به "میرزایی: 11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزایی: 11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید