مشکل کمبود جا برای زندانیان در ارومیه کاهش یافته است

به گزارش دیار سلمان، مدیر کل زندان های آذربایجان غربی گفت: 246 نفر از ابتدای امسال توسط ستاد دیه استان آزاد شده اند.

مشکل کمبود جا برای زندانیان در ارومیه کاهش یافته است

حمزه بروجنی در گفت و گو با خبرنگار دیار سلمان اضافه کرد: خوشبختانه با مشارکت های مردمی و خیرین 246 نفر از زندانیان استان از ابتدای امسال توسط ستاد دیه آزاد شده اند.

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی با اشاره به این که با وجود شرایط اقتصادی مشارکت ها در آزادی زندانیان غیر عمد توسط مردم همچون سال های گذشته است، توضیح داد: میزان بدهی زندانیان آزاد شده بدهکار اقتصادی در استان 14 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 4 میلیارد تومان توسط ستاد دیه و 10 میلیارد تومان آورده خانواده های زندانیان، گذشت شکات و یا قبول اعسار است.

وی با اشاره به این که آذربایجان غربی از نظر زندانیان غیر بزهکار رتبه دهم کشوری را دارد، اظهار کرد: در آذربایجان غربی بیشترین آمار زندانیان مربوط به صدور چک است که با اصلاح قانون چک امید است این مشکل حل گردد.

بروجنی در مورد تاسیس و بهره برداری از ساختمان جدید بازداشتگاه ارومیه نیز گفت: عملیات اجرایی این پروژه از سال 90 آغاز شده و در حال حاضر این پروژه در زمینی به مساحت 4هزار و 400متر مربع و با زیربنای 2030 متر در 3طبقه ساخته شده و ظرفیت آن 200نفر است.

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی با اشاره به این که بیش از 4 میلیارد تومان اعتبار برای احداث این بازداشتگاه هزینه شده است، اعلام کرد: با بهره برداری از این بازداشتگاه مشکل کمبود مکان برای نگهداری زندانیان در زندان مرکزی ارومیه تاحدی کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 189

به "مشکل کمبود جا برای زندانیان در ارومیه کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل کمبود جا برای زندانیان در ارومیه کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید