مرضیه جعفری: کرونا به فوتبال زنان ضربه بیشتری زد

به گزارش دیار سلمان، سرمربی تیم فوتبال زنان شهرداری بم کرمان می گوید به دلیل ساختار و اسپانسری ضعیف، تاثیر کرونا بر فوتبال زنان بیشتر از مردان بوده است.

مرضیه جعفری: کرونا به فوتبال زنان ضربه بیشتری زد

مرضیه جعفری، سرمربی تیم فوتبال زنان شهرداری بم کرمان با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونا تمرینات خود را هنوز آغاز نکرده اند، به خبرنگاران گفت: سلامت بازیکنان برایمان خیلی مهم است و نباید بی گدار به آب بزنیم، در نتیجه همه شرایط باید خوب باشد تا از این جهت بازیکنان، خانواده هایشان و من نگرانی نداشته باشیم.

او اضافه کرد: در تلاشیم تا شرایط حفظ ایمنی و سلامت بازیکنان را فراهم کنیم؛ محلی را در نظر داریم که رفت و آمد بازیکنان کنترل می گردد و مناسب است. البته اکنون حتی آمدنشان به بم هم خطرناک است اما تصمیم داریم که تمریناتمان را از اول آبان ماه آغاز کنیم. شنیده ام لیگ اواخر آبان برگزار می گردد اما قطعی نیست و به شرایط شیوع بیماری و تصمیم ستاد مقابله با کرونا بستگی دارد.

جعفری در پاسخ به این سوال که احتمال کناره گیری تیم بم از لیگ وجود دارد؟ گفت: اگر لیگ برگزار گردد، قطعا بازی می کنیم. در صورتی شرکت نمی کنیم که تیم های حاضر در مسابقات پروتکل های بهداشتی را رعایت ننمایند که با وجود مدیریت قوی خانم ناظمی چنین اتفاقی نمی افتد و در نتیجه مطمئنم که شرکت می کنیم.

او در خصوص برگزاری لیگ در دو گروه گفت: به نظرم با توجه به شرایط شیوع بیماری در کشور، تقسیم تیم ها به دو گروه کار شایسته ای بود.

سرمربی شهرداری بم در خصوص تاثیر شیوع کرونا بر فوتبال زنان نسبت به مردان گفت: تاثیر این بیماری روی فوتبال بخش زنان خیلی بیشتر از مردان است چون ما از نظر اسپانسری و ساختار خیلی از مردان پایین تر هستیم و قطعا ضربه بیشتری می خوریم. نباید بگوییم لیگ مردان برگزار می گردد پس لیگ زنان هم باید برگزار گردد چون شرایطمان کاملا متفاوت است.

جعفری اضافه کرد: فوتبال که از مدرسه بچه ها مهم تر نیست، اکنون مدرسه ها تعطیل شده؛ به نظرم اگر قرار است سلامتی بازیکنان به خطر بیفتد، لیگ برگزار نگردد چون نمی خواهیم آنها را به کشتن بدهیم. اگر تیم ها پروتکل های بهداشتی را مثل مردان رعایت نمایند با برگزاری لیگ موافق هستم. حتی اگر پنج تیم چنین امکانی را دارند باز هم لیگ آغاز گردد نه اینکه 10 تیم شرکت نمایند و بعضی از آنها توان رعایت اصول بهداشتی را نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1367

به "مرضیه جعفری: کرونا به فوتبال زنان ضربه بیشتری زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرضیه جعفری: کرونا به فوتبال زنان ضربه بیشتری زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید