فیلم ، رسانه چینی با یک انیمیشن واکنش آمریکا به کرونا را به باد تمسخر گرفت

به گزارش دیار سلمان، خبرگزاری رسمی چین با انتشار یک انیمیشن یک دقیقه ای نوع واکنش ایالات متحده آمریکا به شیوع کرونا و ادعاهای دولت ترامپ در مورد پنهانکاری چین درباره این ویروس را به باد تمسخر گرفت.

فیلم ، رسانه چینی با یک انیمیشن واکنش آمریکا به کرونا را به باد تمسخر گرفت

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان، خبرگزاری رسمی چین شینهوا با انتشار یک کلیپ ویدئویی، نوع واکنش ایالات متحده آمریکا به شیوع ویروس کرونا و ادعای دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره پنهانکاری چین در همان روزهای اولیه شیوع کووید-19 را به تمسخر گرفت.

این انیمیشن یک دقیقه و نیمی تحت عنوان روزی ویروسی است که مکالماتی را بر اساس اظهارنظرات مقامات چینی در همان روزهای اولیه شیوع کرونا و نوع واکنش مقام های آمریکایی به این اظهارنظرات ساخته است.

در این کلیپ ویدئویی برای کشور چین از لگوهای جنگجویان تراکوتا و تیمی از کاراکترهایی با لباس های محافظ و برای آمریکا از لگوی مجسمه آزادی استفاده نموده است.

گفت وگو از سوی مبارز چینی شروع می گردد که در ماه دسامبر 2019 اعلام کردند که یک موارد عجیبی از ذات الریه گزارش شده است.

سازمان دنیای بهداشت در پاسخ به این اطلاعیه چین می گوید: پیغام شما دریافت شد.

سپس زمان ژانویه 2020 در تصویر نمایش داده می گردد و لگوی چین می گوید: ما ویروس جدیدی را کشف نموده ایم. خطرناک است.ماسک بپوشید. در خانه بمانید.

مجسمه آزادی در واکنش به این اظهارات می گوید: این فقط آنفولانزا است....ماسک نپوشید و در واکنش به مبارز چینی می گوید که در خانه ماندن نقض قوانین حقوق بشری است.

سپس طرف چینی به اقدامات پکن در مقابله با کروناویروس اشاره می نماید و می گوید: بیمارستانهای موقت ساخته شده است. مجسمه آزادی پاسخ می دهد: اینها اردوگاههای متمرکز است.

مبارز چینی پاسخ می دهد:ظرف 10 روز (بیمارستان) ساخته شده است که مجسمه آزادی آمریکا آن را نمایش دولت چین خطاب می نماید.

سپس طرف چینی هشدار می دهد که هم اکنون زمان قرنطینه است که مجسمه آزادی آن را بربریت خطاب می نماید.

در ادامه این انیمیشن به فوریه می رسد که کروناویروس بسیار پیشروی نموده است و مبارز چینی می گوید: همه نظام پزشکی ما را در برگرفته است.

مجسمه آزادی در پاسخ می گوید: ببینید این چین کودن چگونه است.

مبارز چینی سپس شرح می دهد: ویروس موجب مرگ پزشکان شده است و مجسمه آزادی در پاسخ عملکرد چین را به تمسخر می گیرد و می گوید: دنیا سوم معمولی.

سپس چین در این ویدئو در خصوص راههای انتقال این ویروس می گوید: به وسیله هوا منتقل می گردد که مجسمه آزادی با کم اهمیت جلوه دادن آن می گوید: تا آوریل (اوخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه) ناپدید می گردد.

بخش بعدی این انیمیشن به ماه مارس (اواخر اسفند و اوایل فروردین ماه) اشاره می نماید که ویروس کرونا با اقدامات دولت پکن تحت کنترل درمیاید و در کشورهای دیگر شیوع پیدا می نماید.

در این بخش مبارز چینی می گوید: شمار مبتلایان ما رو به کاهش است که مجسمه آزادی پاسخ می دهد: غیرممکن است، (شیوع کرونا در) ایتالیا را ببینید.

طرف چینی ادامه می دهد: ما ماسک استفاده کردیم و مجسمه آزادی را نشان می دهد که به طرف چینی می گوید: شما به ما دروغ گفتید.

در این میان طرف چینی شرح می دهد که آمار و ارقام مربوط به شیوع کرونا را علنی اعلام نموده است و طرف آمریکایی که حاضر نیست زیر بار برود می گوید: شما همه چیز را مخفی نگه داشتید.

در ادامه این انیمیشن بار دیگر مکالمه ای که قبلاً بین دو کشور رد و بدل شده بود تکرار می گردد اما این بار طرف چینی شرح می دهد که همه چیز را از اول اطلاع داده بود و طرف آمریکایی بدون توجه، بطور مکرر چین را به دروغگویی و پنهانکاری متهم می نماید.

ماه گذشته میلادی، ترامپ چین و سازمان دنیای بهداشت را به پنهانکاری در زمینه منشأ شیوع کرونا متهم کرد و گفت: دنیا تمامی انواع اطلاعات دروغین و اشتباه را درباره انتقال و آمار مرگ و میر (کرونا) دریافت می نماید.

در این انیمیش همچنین به تصمیم آمریکا برای تعلیق بودجه سازمان دنیای بهداشت به اتهام سوء مدیریت و پنهانکاری در خصوص شیوع ویروس کرونا اشاره شده است.

در یکی از جدیدترین اقدامات واشنگتن علیه چین در پی شیوع کرونا، دونالد ترامپ روز گذشته (آدینه) در جمع دیار سلمان با اتهام زنی به چین توضیح داد در حالیکه راههای تلافی انتقال و گسترش ویروس کرونا از شهر ووهان چین به دیگر نقاط دنیا را مورد ارزیابی قرار می دهد، افزایش تعرفه گمرگی کالاهای صادراتی چین به آمریکا قطعاً یک گزینه است.

برخلاف آنچه که جامعه اطلاعاتی آمریکا گفته است، رئیس جمهور آمریکا مدعی است که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است.

ویدئوی خبرگزاری شینهوا همچنین در صفحه توییتر سفارت چین در فرانسه نیز بازنشر داده شده است و سفارت آمریکا در کانبرا استرالیا به شبکه ای بی سی گفته است که در حال حاضر هیچ گونه اظهارنظری درباره این ویدئو ندارد.

اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح شده است که دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته بار دیگر تأکید کرد شواهد موجود نشان می دهد ویروس کرونا توسط انسان ساخته نشده و یا در اطلاعات ژنتیکی آن تغییر ایجاد نشده است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه اطلاع رسانی worldometers، تا به امروز دستکم سه میلیون 415 هزار و 349 نفر از مردم سراسر دنیا به ویروس کرونا آلوده شده اند و 239 هزار و 823 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

علیرغم آنکه اواخر دسامبر 2019، ویروس کرونا از شهر ووهان چین شروع شد اما با اقدامات شدید دولت پکن، این ویروس تحت کنترل درآمد و هم اکنون ایالات متحده آمریکا با بیش از یک میلیون 100 مبتلا و حدود 65 هزار قربانی، بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در دنیا را دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1083

به "فیلم ، رسانه چینی با یک انیمیشن واکنش آمریکا به کرونا را به باد تمسخر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، رسانه چینی با یک انیمیشن واکنش آمریکا به کرونا را به باد تمسخر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید