عملکرد نظارتی دستگاه های اجرایی در بازار قابل قبول نیست

به گزارش دیار سلمان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز شنبه در حاشیه بازدید از وضعیت ارائه و نرخ گذاری کالا در بازار گفت: تخلفات گوناگون و به شیوه های مختلف در بازار از نحوه ارائه کالا تا نرخ گذاری مشاهده می شود که نبود یک نظارت دقیق و مستمر در بازار به افزایش تخلفات توسط عرضه کنندگان عمده کالا تا فروشندگان دامن زده است.

عملکرد نظارتی دستگاه های اجرایی در بازار قابل قبول نیست

دادستان مرکز استان تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین دلیل نابسامانی در بازار عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول دستگاه های نظارتی است که همین نبود نظارت درست موجب شده است عده ای افراد سودجو و منفعت طلب از اوضاع اقتصادی کنونی سوءاستفاده کنند و نابسامانی بازار را تشدید کنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی در ادامه تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، ستاد تنظیم بازار و سازمان تعزیرات حکومتی باید مستمر در بازار حضور داشته باشند و نگذارند متخلفین به رفتار خود که موجب اخلال در بازار می شود ادامه دهند و با کوچکترین تخلفی با جدیت و قاطعانه برخورد کنند.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: هشدارها قبلا هم به متخلفین در بازار، هم محتکران داده شده است و دستگاه قضایی در این خصوص کوتاه نخواهد آمد و کسانی که نابسامانی بازار را تشدید می کنند و موجب اخلال در نظام اقتصادی شوند منتظر برخورد سخت دستگاه قضایی باشند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان با ابراز تاسف از عدم نظارت کافی توسط دستگاه های اجرایی در امر کنترل بازار تاکید کرد: به عنوان مدعی العموم به همه مسئولان مرتبط در این حوزه مجددا هشدا می دهم که چنانچه اقدامات نظارتی خود در بحث کنترل بازار را تشدید نکنند و کوتاهی کنند مجبور به برخورد با آنان خواهیم شد.

در این بازدید نسبت به دو واحد متخلف به دلیل عدم درج قیمت، عدم ارائه کالا و گرانفروشی اعمال قانون شد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 26 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 13

به "عملکرد نظارتی دستگاه های اجرایی در بازار قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد نظارتی دستگاه های اجرایی در بازار قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید