عضو بلک واتر از جنایت شان در عراق دفاع کرد

به گزارش دیار سلمان، یکی از چهار مقاطعه کار سابق شرکت امنیتی خصوصی بلک واتر که ماه گذشته میلادی از سوی ترامپ بابت دست داشتن در کشتار 2007 ده ها غیرنظامی بی دفاع عراقی عفو شدند، در نخستین مصاحبه اش از زمان آزادی از زندان گفت بر این باور است که به صورت درستی عمل نموده است.

عضو بلک واتر از جنایت شان در عراق دفاع کرد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

ایوان لیبرتی، مقاطعه کار سابق بلک واتر در گفتگویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که عملکرش قانونی بوده و اضافه نمود: من و سایر مقاطعه کارهای بلک واتر بر اساس تهدیدی که وجود داشت، عمل کردیم.

وی درباره رویدادی که در 2007 رخ داد، گفت: احساس می کنم که درست عمل کردم. از اینکه جان انسان ها را گرفتم، احساس پشیمانی می کنم اما درباره آنچه انجام دادم مطمئنم و می توانم بگویم احساس آرامش می کنم.

محافظان بلک واتر مکررا گفته اند که آنها هدف آتش شبه نظامیان بودند، اگرچه بازرسان به این نتیجه رسیدند که هیچ شواهدی مبنی بر این مساله وجود ندارد و قربانیان حین آنکه در رفت و آمد و ترافیک بودند یا حین فرار از تیراندازی، در خودروهایشان هدف گلوله این محافظان قرار گرفتند.

هیات ژوری در 2014 لیبرتی را به همراه داستین هرد، نیکولاس اسلاتن و پل اسلو به اتهام کشتن 14 غیرنظامی بی دفاع عراقی محکوم کرد و قاضی در آن موقع گفت که این پرونده تیراندازی یک مساله وحشیانه است که قابل قبول نیست.

کمپانی بلک واتر از سوی اریک پرینس، تفنگدار ویژه سابق نیروی دریایی آمریکا تاسیس شده است.

گروه های مختلفی اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در عفو این افراد مورد انتقاد قرار داده و گفتند، ترامپ از اختیاراتش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا سوءاستفاده نموده است.

روز چهارشنبه، کارگروه سازمان ملل درباره استفاده از مزدوران گفت که عفو انجام شده از سوی ترامپ نقض قانون بین الملل است.

رئیس این کارگروه گفت: عفو مقاطعه کارهای بلک واتر نقض دادرسی و حقوق قربانیان کشته شده در عراق و خانواده های آنهاست.

ژنرال دیوید پترائوس و رایان کروکر، از مقام های ارشد آمریکایی مسئول سیاست گذاری این کشور در عراق در زمان کشتار انجام شده در سال 2007، این عفو را مورد انتقاد قرار داده و گفتند که این اقدام به شدت تخریب کننده است و به دنیا می گوید که آمریکایی های خارج از کشور می توانند به جرایم جدی تری دست بزنند اما مجازات نشوند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1526

به "عضو بلک واتر از جنایت شان در عراق دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو بلک واتر از جنایت شان در عراق دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید