عبدالطیف پدرام: حضور مالکانه ترامپ در بگرام تحقیر مردم افغانستان بود

به گزارش دیار سلمان، نامزد ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا به کشورش گفت که حضور مالکانه ترامپ در پایگاه بگرام تحقیر مردم بود.

عبدالطیف پدرام: حضور مالکانه ترامپ در بگرام تحقیر مردم افغانستان بود

به گزارش دفتر منطقه ای دیار سلمان، عبدالطیف پدرام نامزد ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به پایگاه بگرام در شمال کابل گفت که این حضور تحقیر مردم افغانستان بود.

وی در فیسبوکش نوشت: با آن چه که در بگرام رخ داد آیا هنوز می توان از آزادی و استقلال و سربلندی یک مردم سخن گفت؟.

پدرام اضافه کرد: ترامپ به عنوان صاحب این سرزمین به اشرف غنی دستور می داد که در بین سربازان آمریکا و پشت سرش حضور داشته باشد.

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان خاطرنشان کرد: ترامپ از سر آگاهی توهین کرد و به جهان نشان داد که سران حکومت کنونی افغانستان دلقک های کوچکی بیش نیستند.

وی با اشاره به برخورد آمرانه ترامپ تاکید کرد که برای یک کشور در بند هیچ چیزی مهمتر از مبارزه برای حفظ استقلال نیست. ما باید بیش از هر چیزی برای آزادی سرزمین خودمان کمر همت ببندیم و دست اشغالگران را کوتاه کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنج شنبه در سفری غیرمنتظره وارد افغانستان شد.

منابع آمریکایی گزارش دادند در سفر بیش از دو ساعته ترامپ به دیار سلمان دستور داده شده بود که برای حفظ امنیت، این سفر را مخفی نگاه دارند.

ترامپ که ادعا می شود به منظور دیدار با نظامیان آمریکایی در افغانستان به مناسبت روز شکرگزاری به افغانستان سفر کرده بود، بیش از دو ماه قبل از این سفر به طور ناگهانی مذاکرات صلح با طالبان را متوقف کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 710

به "عبدالطیف پدرام: حضور مالکانه ترامپ در بگرام تحقیر مردم افغانستان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالطیف پدرام: حضور مالکانه ترامپ در بگرام تحقیر مردم افغانستان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید