صادرات الوار اروپا به آمریکا افزایش یافت

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مقامات آمریکایی، صادرات الوار روسیه به ایالات متحده نیز در امسال میلادی تاکنون 42 درصد در مقایسه با سال 2016 میلادی افزایش نشان می دهد.

صادرات الوار اروپا به آمریکا افزایش یافت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

اوایل امسال میلادی، واشنگتن بر روی الوارهای وارداتی از کانادا 20 درصد تعرفه وضع کرد؛ ضمن اینکه آمریکا عوارض گمرکی را برای 5 کارخانه الوارسازی کانادا بین 3 تا 24 درصد افزایش داد.

این اقدام در راستای سیاست های دونالد ترامپ برای مقابله با تجارت غیرمنصفانه اجرا شده است؛ البته اعمال افزایش تعرفه بر روی الوارهای کانادایی از سوی آمریکایی ها زمانی کلید خورد که دو کشور برای رسیدن به توافق بر سر کاهش عوارض گمرکی کانادا بر روی محصولات لبنی آمریکایی که 270 درصد است، به نتیجه ای نرسیدند.

بر همین اساس، افزایش تعرفه واردات الوار کانادایی به آمریکا موجب شد تا تولیدکنندگان کانادایی مجبور به کاهش صادرات شوند و آمریکایی ها هم برای تامین الوار مورد احتیاج خود به بازارهای اروپایی روی بیاوردند.

در حال حاضر سهم واردات الوارهای کانادایی به آمریکا از 96 درصد به 92 درصد کاهش یافته است؛ ضمن اینکه علاوه بر روسیه، کشورهای آلمان و اتریش، رومانی و سوئد از این موضوع بی بهره نمانده اند و واردات الوار آلمانی به آمریکا در 6 ماه نخست امسال میلادی به بیش از 900 درصد افزایش یافته است.

بر پایه این گزارش، صادرات الوار اتریشی، رومانی و سوئدی به آمریکا در 6 ماه نخست امسال میلادی به ترتیب 178 درصد، 141 درصد و 41 درصد افزایش نشان می دهد.

البته اقدام افزایش تعرفه بر روی الوارهای کانادایی و کاهش قابل توجه صادرات آن به آمریکا موجب افزایش قیمت 20 درصدی این کالا در بخش ساخت و ساز ایالات متحده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 575

به "صادرات الوار اروپا به آمریکا افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات الوار اروپا به آمریکا افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید