شکست نوجوانان ایران مقابل ایتالیا، جدال با اسلوونی برای کسب مقام هفتم

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: تیم فوتبال نوجوانان ایران مقابل تیم زیر 18 سال ایتالیا با نتیجه 2 بر صفر بازنده شد.

شکست نوجوانان ایران مقابل ایتالیا، جدال با اسلوونی برای کسب مقام هفتم

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش دیار سلمان و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال و با اعلام چیا فوادی مدیر رسانه ای تیم ملی نوجوانان، ایران که با ترکیب مهدی امینی، سید مجید حسینی، امیر حسین کریمی(کاپیتان)، علی قاسمی، مصطفی هاشمی، یوسف سیدی، علی نوری، آرمین سبحانی، محمدرضا کاوه(علی قلی زاده از دقیقه 60)، امیر محمد مظلوم، مرتضی کاسب زاده(ماهان رحمانی از دقیقه 26) به میدان رفت بازی را بسیار خوب شروع کرد.

در حالی که بازیکنان ایران یک سال و نیم از بازیکنان ایتالیا کوچکتر بودند اما یک بازی نزدیک و محکم را به نمایش گذاشتند. البته حملات ایتالیا سریع و برق آسا بود و این باعث شد ایران بازی دفاعی هوشمندی را در نیمه اول به نمایش بگذارد.

فشارها بی امان بود و درخشش مهدی امینی دروازه بان ایران چندین موقعیت صد در صد را از ایتالیا گرفت تا اینکه در دقیقه 23 با اخراج سید مجید حسینی به دلیل خطای هند روی خط دروازه، ایران 10 نفره شد. حسینی برای اینکه توپ وارد دروازه نگردد هند کرد و از بازی اخراج شد. پنالتی را ایتالیایی ها از دست دادند و با درخشش مهدی امینی دروازه بان تیم ملی نوجوانان در دفع توپ ، پنالتی ایتالیایی ها هدر رفت.

پس از دست رفتن پنالتی بازیکنان ایران روحیه گرفتند و ایران بازی بهتری را به نمایش گذاشت و امیرمحمد مظلوم یک موقعیت تک به تک را از دست داد تا آه از نهاد بازیکنان و نیمکت نشینان ایران بلند گردد. نیمه اول با همین نتیجه به خاتمه رسید تا حاضران در استادیوم از این نتیجه و بازی خوب تیم نوجوانان 10 نفره ایران مقابل جوانان ایتالیا شگفت زده شوند.

در نیمه دوم فشار ایتالیا بی امان بود و آنها از هر روشی برای رسیدن به دروازه ایران استفاده می کردند تا اینکه در دقیقه 59 روی اشتباه محمدرضا کاوه در دفع توپ، ایتالیایی ها صاحب یک موقعیت شدند و توپشان به گل تبدیل شد.

پس از گل ایتالیا و با وجود اینکه ایران 10 نفره، ایران برای رسیدن به دروازه حریف از توپ های کوتاه و بلند استفاده کرد اما روی ضدحملات و به دلیل 10 نفره بودن چندین و چند موقعیت صددرصد نصیب تیم ایتالیا شد که مهدی امینی با رشادت توپ ها را دفع می کرد و حتی در یکی از صحنه ها استخوان فک صورتش به شدت آسیب دید اما دوباره درون دروازه ایران ایستاد.

ایتالیا در دقیقه 78 هم روی یک کارتیمی گل دومش را به ثمر رساند و تا خاتمه بازی دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند.

از ایران علاوه بر اخراج سید مجید حسینی در دقیقه 23؛ امیر محمد مظلوم در دقیقه 73 اخطار گرفت تا سه اخطاره گردد و به همراه سید مجید حسینی بازی آینده تیم ملی نوجوانان مقابل اسلوونی را از دست بدهد. به غیر از این دو بازیکن سید مصطفی هاشمی هم در دقیقه 37 اخطار گرفت.

در بازی دیگر امروز چک 2 بر یک اسلوونی را شکست داد تا ایران برای کسب مقام هفتم جام جهانی کوچک به مصاف اسلوونی رود و چک حریف ایتالیا گردد. این دیدار روز یکشنبه ساعت 11:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 423

به "شکست نوجوانان ایران مقابل ایتالیا، جدال با اسلوونی برای کسب مقام هفتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست نوجوانان ایران مقابل ایتالیا، جدال با اسلوونی برای کسب مقام هفتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید