سفر وزیر امنیت عمومی چین به تهران در آینده ای نزدیک

به گزارش دیار سلمان، وزیر کشور و معاون نخست وزیر چین درباره سفر وزیر امنیت عمومی این کشور به تهران در آیند ه ای نزدیک توافق کردند.

سفر وزیر امنیت عمومی چین به تهران در آینده ای نزدیک

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش حوزه دولت خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و معاون نخست وزیر چین صبح امروز و در حاشیه مراسم افتتاحیه نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، در مورد مسأله جهانی مواد مخدر(UNGASS)، با هم دیدار و گفت وگو کردند.

طرفین در این دیدار ضمن اشاره به اعتقاد پایدار رهبران دو کشور به توسعه و گسترش همه جانبه همکاری ها و در قالب همکاری جامع راهبردی، بر ضرورت افزایش همکاری های امنیتی و انتظامی دو کشور براساس اسناد همکاری مرتبط تأکید کردند.

همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم، افراطی گری، جدایی طلبی و مواد مخدر، بصورت دوجانبه و در سطح منطقه و بین المللی، از جمله محورهای مورد توافق مقامات ایران و چین در این جلسه بود.

تأکید بر اجرایی شدن موافقت نامه مبارزه با جرائم فرا ملی دو کشور، به عنوان محور همکاری های دوجانبه ایران و چین، مورد تأکید رحمانی فضلی و معاون نخست وزیر چین نهاده شد.

از دیگر محورهای مورد توافق طرفین در این دیدار، می توان به توسعه همکاری های پلیسی، مرزی، انتظامی و مبارزه با جرائم سایبری اشاره نمود.

در راستای اجرای توافقات ذکر شده و اتخاذ تمهیدات لازم در این خصوص، توافق شد تا در آینده نزدیک، هیئتی به سرپرستی وزیر امنیت عمومی چین به تهران سفر کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 800

به "سفر وزیر امنیت عمومی چین به تهران در آینده ای نزدیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر وزیر امنیت عمومی چین به تهران در آینده ای نزدیک" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر وزیر امنیت عمومی چین به تهران در آینده ای نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید