سازمان ملل خواهان تحقیقاتی مستقل در خصوص خشونتها در هنگ کنگ شد

به گزارش دیار سلمان به نقل از رویترز، میچل باچله رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز شنبه خواهان انجام تحقیقاتی مستقل در مورد خشونتهای بکار رفته در تظاهرات ضد دولتی در هنگ کنگ شد؛ تظاهراتی که آمار مجروحان آن به مرحله هشداردهنده ای رسیده است.

سازمان ملل خواهان تحقیقاتی مستقل در خصوص خشونتها در هنگ کنگ شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

با گذشت چهارماه از نا آرامی ها در هنگ کنگ، بعضی گزارشها حاکی از آن است که دو معترض نوجوان در این اعتراضها مورد اصابت گلوله قرار گرفته و یک روزنامه نگار نیز از ناحیه یک چشم به شدت آسیب دیده است.

میچل بلاچه در یک کنفرانس خبری در پایتخت مالزی گفت: ما نگران میزان بالای خشونت در بعضی از این تظاهرات هستیم و همچنین میزان جراحات وارده به نیروهای پلیس و معترضان از جمله به روزنامه نگاران و معترضانی که از سوی مأموران قانون هدف تیراندازی قرار گرفته اند، ما را وحشت زده نموده است.

رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با تأکید بر اینکه عاملان این خشونتها باید تحت فرایندی قانونی محاکمه شوند، گفت که [مقامات] هنگ گنگ باید فوراً تحقیقاتی مؤثر، سریع، مستقل و بی طرف را در خصوص اقدامات خشونت آمیز از جمله تیراندازی ها انجام دهند.

میچل بلاچه در ادامه اضافه کرد: من تمام اقدامات خشونت آمیز را از جانب تمام طرفها به شدت محکوم می کنم و از تمام نیروهای مقابله نماینده با تظاهرنمایندگان و آنهایی که در تظاهرات شرکت می نمایند می خواهم تا به شیوه ای صلح جویانه و غیرخشونت آمیز اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که مقامات هنگ کنگ روز شنبه استفاده از ماسک صورت توسط معترضان را ممنوع کردند.

باچله در واکنش به این ممنوعیت ضمن تأکید بر این نکته که از ماسکهای صورت نباید برای تحریک خشونتها استفاده گردد، به مقامات هنگ کنگ در خصوص استفاده از این ممنوعیت علیه گروههای خاص یا سلب حق آزادی گردهمایی هشدار داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 463

به "سازمان ملل خواهان تحقیقاتی مستقل در خصوص خشونتها در هنگ کنگ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان تحقیقاتی مستقل در خصوص خشونتها در هنگ کنگ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید