روایتی از تهدیدهای عجیب برخی نمایندگان مجلس یازدهم برای رئیس شدن ، تنش ها خیلی شدید است

به گزارش دیار سلمان، نماینده مردم ورامین در مجلس دهم گفت: در مجلس یازدهم برخی از نمایندگان تهدید کردند که اگر رئیس فلان جا نباشند، استعفا می دهند و نماینده نمی مانند، گویا برای ریاست نماینده شده اند.

روایتی از تهدیدهای عجیب برخی نمایندگان مجلس یازدهم برای رئیس شدن ، تنش ها خیلی شدید است

به گزارش دیار سلمان به نقل از برنا، سیدحسن نقوی حسینی کننده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص پیش بینی خود از مجلس یازدهم گفت: در دورنمای آنچه از مجلس یازدهم و منتخبین شاهد هستیم خیلی بر سر صندلی های مجلس کشمکش و تنش اجرا شده است، نشست ها، جلسات و ضیافت های سنگینی برای ریاست ها برگزار می کنند و بحث ها داغ است. در مجلس دهم این طور نبود، کنندگان به مجلس می آمدند و با توجه به توانمندی کنندگان، روسای کمیسیون ها در یک تعامل درون تشکیلاتی انتخاب می شدند و معمولا هم اجماع وجود داشت.

او ادامه داد: در مجلس یازدهم برخی از کنندگان تهدید کردند اگر رئیس فلان جا نباشند، استعفا می دهند و کننده نمی مانند، گویا برای ریاست کننده شده اند. اینها بحث های خوبی نیست و کارکرد مجلس را تحت تأثیر قرار می دهد. امیدوارم از این مسائل عبور کنند همه کننده هستند و کننده تر نداریم. اگر کسی بخواهد فعال تر باشد با وظایف و اختیاراتی که دارد می تواند در صندلی خود ایفای نقش کند.

کننده مردم ورامین گفت: منتخبین مجلس یازدهم تنش های زیادی دارند. مجلس دهم اولین مجلسِ سه فراکسیونی بود، اداره کردن این نوع مجلس خیلی سخت است چون اکثریت نیستند و اجماعی وجود ندارد. دو طیف متقابل هم یعنی اصلاحات با فراکسیون امید و اصولگرایان با دو فراکسیون مقابل هم بودند اما اصلا این تنش ها وجود نداشت انتخابات کمیسیون ها خیلی با آرامش برگزار شد و انتخابات هیئت رئیسه نیز همینطور، بقیه از کسی که رأی می آورد تبعیت می کردند این تنش ها نبود. عارف رئیس فراکسیون امید که شخصیتی برای خود است وقتی کاندیدا شد و رأی نیاورد، مانند بقیه کنندگان روی صندلی مجلس می نشست و کارهای کنندگی خود را انجام می داد و هیچ موقع نمی گفت استعفا می دهم و یا تعهدنامه بدهد. این مسائل را در مجلس هشتم و نهم هم نداشتیم.

نقوی حسینی گفت: مجلس یازدهم به رغم اینکه تقریبا در یک طیف فکری هستند اما تنش هایشان برای عناوین خیلی شدید است. ده ها نفر از منتخبین مجلس یازدهم با من تماس گرفتند که می خواهم رئیس فلان فراکسیون شوم، به من کمک کنید. من هم در پاسخ مطرح می کردم که من کننده نیستم اما دوستانی دارم که کمک کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت در مجلس دهم درخصوص عملکرد مجلس دهم گفت: با توجه به اینکه در سه دوره هشتم، نهم و دهم حضور داشتم می توانم سه دوره مجلس را با هم مقایسه کنم و مجلس دهم در این قیاس، مجلس مهمی بود. از کنندگان بدون غیبت و تأخیر هستم، در جلسات علنی و کمیسیون تلاش کردم غیبت و تاخیر نداشته باشم. در طرح ها و لوایح معمولا فعال بودم و اظهارنظر می کردم. نطق های مهم داشتم و در استیضاح ها نقش داشتم. همه توانم را به کار گرفتم تا در انجام وکالت ملت کوتاهی نکنم. فکر می کنم مردم هم همین استنباط را داشته باشند. من توفیق حضور در انتخابات یازدهم را اصلا نداشتم وگرنه مردم همچنان پای کار بودند. من دوره اول 79 هزار تا رأی اوردم، دوره دوم 86 هزارتا و دوره سوم 96 هزارتا یعنی هر دوره رأیم بیشتر از دوره قبل بود که این نشان دهنده، رضایت مردم است و این دوره هم اگر توفیق پیدا می کردم حتما 100 هزار رأی می آوردم اما مشکلاتی پیش آمد و نشد.

نقوی حسینی در سرانجام گفت: آرزوی توفیق برای همه کنندگان منتخب ملت در مجلس یازدهم دارم و همان طور که اشاره کردم، وکالت مردم مسئولیت خطیر و سنگین ولی شیرین و تأثیرگذار است و برای تک تک آنها آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم معیشت مردم و مسائل اقتصادی را اولویت کار قرار دهند و اگر مجلس یازدهم، فقط بتواند در حوزه اقتصادی و معیشت مردم یک گام ارزشمند بردارد فکر کنم رسالت خود را اجرا کرده است. بعد از اتمام دوره کنندگی خود به دانشگاه می روم و به تدریس ادامه می دهم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1111

به "روایتی از تهدیدهای عجیب برخی نمایندگان مجلس یازدهم برای رئیس شدن ، تنش ها خیلی شدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی از تهدیدهای عجیب برخی نمایندگان مجلس یازدهم برای رئیس شدن ، تنش ها خیلی شدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید