رشد 28 درصدی آتش سوزی طی تابستان سال جاری در ارومیه

به گزارش دیار سلمان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: در چهار ماه اخیر 820 فقره آتش سوزی در شهر ارومیه و حومه روی داده است.

رشد 28 درصدی آتش سوزی طی تابستان سال جاری در ارومیه

ابراهیم شاد قوشچی در گفت و گو با خبرنگار دیار سلمان، با ارائه آمار آتش سوزی ها و عملیات های سازمان گفت: در چهار ماه اخیر 820 فقره آتش سوزی گزارش شده است که از این تعداد 633فقره آتش سوزی داخل شهری، 111فقره آتش سوزی خارج شهری و نیز 76فقره آتش سوزی در روستاها رخ داده است که میزان عملیات ها نسبت به سال گذشته 28درصد افزایش داشته است.

وی علت افزایش 28 درصدی آتش سوزی های امسال را در افزایش میزان بارندگی ها دانست و ادامه داد: طی مرداد ماه در شهر ارومیه روزانه 20الی 25 فقره آتش سوزی گزارش می گردد که این افزایش در طول 5 سال گذشته بی سابقه است.

شاد قوشچی بااشاره به آتش سوزی در محل دفن زباله (سایت نازلو) در ارومیه اضافه کرد: این آتش سوزی از حوالی صبح روز شنبه شروع شد و طی چندین مرحله با کوشش نیروهای آتش نشانی و پسماند طی 48 ساعت اطفا شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه وجود مواد اشتعال زا و هوای گرم در سایت زباله را عامل آتش سوزی های مکرر در این محل خاطرنشان کرد.

شاد قوشچی در مورد امکانات این سازمان گفت: هم اکنون سازمان آتش نشانی از 10ایستگاه با 183 نیروی اصلی و حدود 40خودروی آتش نشانی در حال اجرا وظیفه در راستای کنترل حریق ارومیه و حومه هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به تجهیزات موجود در سازمان آتش نشانی از قبل نردبان 52متری و 32متری گفت: ناوگان آتش نشانی همچنین مجهز به دو دستگاه موتورسیکلت مجهز جهت تردد در ترافیک وارائه خدمات ایمنی تا رسیدن خودروهای آتش نشانی است.

وی تاکید نمود: هوشمند شدن ساختمان ها و مجهز شدن آنها به تجهیزات ایمنی و نیز دریافت آموزشهای لازم ساکنین جهت استفاده از تجهیزات ایمنی احتیاج مبرم امروز است.

شاد قوشچی خاطرنشان کرد: نظارت و بازدید مرتب از محل های پرخطر، با اهمیت و پرجمعیت از قبل بیمارستان ها، هتل ها، بازارهای تاریخی، محل های تجاری، مسکن های مهر، ساختمان های بلند مرتبه، پمپ بنزین ها، شهرک های صنعتی و کارخانجات توسط بازرسان و کارشناسان برجسته معاونت پیشگیری صورت می پذیرد اما با این حال از شهروندان انتظار همراهی جدی با بازرسان را داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 485

به "رشد 28 درصدی آتش سوزی طی تابستان سال جاری در ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 28 درصدی آتش سوزی طی تابستان سال جاری در ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید