رئیس جمهور چین قانون امنیت ملی هنک کنگ را امضا کرد

به گزارش دیار سلمان، به دنبال تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ در کمیته دائمی مجمع خلق چین، رئیس جمهور این کشور بلافاصله آن را برای اجرا مورد امضا قرار داد.

رئیس جمهور چین قانون امنیت ملی هنک کنگ را امضا کرد

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان، ساعاتی پس از تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ در کمیته دائمی مجمع ملی خلق چین، شی جین پینگ رئیس جمهوری این کشور آن را برای اجرا مورد امضا قرار داد.

اجرای این قانون در هنگ کنگ احتمالا باعث تشدید تنش بین واشنگتن و پکن می گردد و با واکنش کشورهای غربی روبرو خواهد شد که مدعی هستند چین میخواهد آزادی عمل هنگ کنگ به عنوان یک منطقه خودمختار را محدود کند.

دولت چین می گوید هدف این لایحه مقابله با براندازی، تروریسم و مقابله با مداخلات خارجی در امور هنگ کنگ است.

صبح روز سه شنبه چندین رسانه هنگ کنگی گزارش دادند که کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین، لایحه امنیت ملی هنگ کنگ را با اتفاق آرا تصویب نموده است.

الجزیره نوشت، این لایحه زمانی اجرایی خواهد شد که رسما ابلاغ گردد و انتظار می رود که این لایحه در اول ماه جولای(دو روز دیگر) اعمال گردد.

فردا، اول جولای، سالگرد باز گشت هنگ کنگ به حاکمیت سرزمینی چین است.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا به دنبال اعمال فشار به چین برای کاهش تسلط این کشور بر هنگ کنگ هستند.

این درحالی است که سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی دولت های آمریکا و اروپا بوده و طبق آن واشنگتن هنگ کنگ و تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند اما آمریکا در عمل طی سال های اخیر با اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات پایبندی کامل به این سیاست نشان نداده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1195

به "رئیس جمهور چین قانون امنیت ملی هنک کنگ را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور چین قانون امنیت ملی هنک کنگ را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید