رئیس جدید کمیسیون اروپا: اروپا باید زبان قدرت را یاد بگیرد

به گزارش دیار سلمان، رئیس منتخب جدید کمیسیون اروپا گفت، اتحادیه اروپا دیگر نمی تواند برای دفاع از ارزشهایش در دنیا به قدرت نرم متکی باشد و ضروری است که زبان قدرت را یاد بگیرد.

رئیس جدید کمیسیون اروپا: اروپا باید زبان قدرت را یاد بگیرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

اورسولا فون درلاین، رئیس منتخب جدید کمیسیون اروپا در سخنرانی خود با موضوع وضعیت اروپا در برلین، پایتخت کشورش خطاب به مخاطبانش یادآور شد مساله قدرت نرم شامل شیوه گسترش نفوذ یک کشور به وسیله ابزارهایی همچون فرهنگ است که به گفته وی یک پروژه پرهزینه است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، فون درلاین که تا پیش از انتصاب به عنوان رئیس جدید کمیسیون اروپا، وزیر دفاع کشورش بود، توضیح داد: امروز قدرت نرم دیگر کافی نیست. اگر ما اروپایی ها می خواهیم در جهان جسارت داشته باشیم باید همچنین زبان قدرت را یاد بگیریم.

فون درلاین در ادامه صحبتهایش خاطر نشان کرد: ما در اروپا باید قدرت فیزیکی خود را که تا مدتها برای آن متکی به دیگران بوده ایم از جمله به عنوان مثال در حوزه سیاستگذاری امنیتی رشد دهیم.

او همچنین گفت، در درجه دوم اروپا باید از نیروی در اختیارش برای تعامل هدفمند به نحوی که بیشترین نفع را برای آن داشته باشد استفاده کند. او چین را یکی از کشورهایی دانست که اتحادیه اروپا با استفاده از جایگاهش می تواند در تجارت دوجانبه با آن اعمال نفوذ کند.

این وزیر دفاع سابق آلمان در ادامه بر قدرتهای اروپا به عنوان یک سنگر دموکراسی و آزادی در جهانی ناآرام تاکید نموده و در عین حال بریگزیت را عامل ایجاد یک گروه فشرده تر در میان اعضای باقی مانده اتحادیه اروپا دانست.

وی اضافه نمود: ما باید با اطمینان به راستا اروپایی حرکتمان ادامه دهیم.

او اضافه نمود: باید در دیدگاهمان درباره منافع خارجی اروپا راهبردی تر برخورد کنیم و این منافع شامل سیاست گسترده سازی اتحادیه اروپا هم می گردد.

فون درلاین تاکید نمود، این به نفع اتحادیه اروپا خواهد بود که کشورهای حوزه غرب بالکان در راستا پیوستن به این بلوک قرار بگیرند.

اخیراً امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در نشست اخیر سران اتحادیه اروپا در بروکسل مساله گسترش بیشتر اتحادیه اروپا را وتو نموده و گفت، باید فرآیند پیوستن اعضای جدید به این اتحادیه اصلاح گردد.

با این حال فون درلاین خاطر نشان کرد: ما از آلبانی و مقدونیه شمالی درخواستهای بسیاری را داشتیم و آنها کاملاً تبعیت کردند. حالا این ما هستیم که باید به قولمان پایبند باشیم و روند مذاکرات مربوط به پیوستن آنها به اتحادیه اروپا را تسهیل کنیم.

فون درلاین، سیاستمدار آلمانی به جهان آمده در شهر بروکسل و مادر هفت فرزند، قرار بود بعد از انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید کمیسیون اروپا در تاریخ اول نوامبر کارش را در این سمت شروع کند اما تاریخ شروع به کار او بعد از آنکه مجلس اروپا چند تن از نامزدهای معرفی شده توسط او برای انتصاب در سمتهای مختلف را رد کرد، تا یک ماه به تعویق افتاد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،اتحادیه اروپا شمشیر را برای جانسون از روبست

12:10 ::

1398،5،2

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 614

به "رئیس جدید کمیسیون اروپا: اروپا باید زبان قدرت را یاد بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید کمیسیون اروپا: اروپا باید زبان قدرت را یاد بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید