در چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات های آمریکا چه گذشت؟

به گزارش دیار سلمان، در چهارمین دور مناظره نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا نامزدها به انتقاد از سیاست خارجی دونالد ترامپ پرداختند.

در چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات های آمریکا چه گذشت؟

گروه بین الملل دیار سلمان- چهارمین دور مناظره انتخاباتی 12 نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا شب گذشته در ایالت اوهایو برگزار شد و نامزدها دیدگاه های خودشان درباره مسائل مختلف به خصوص سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا اعلام کردند.

در بخشی از مناظره که به مسائل سیاست خارجی اختصاص داشت تقریباً همه نامزدها با سیاست ترامپ در سوریه و خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه مخالفت کردند.

جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و یکی از سه نامزدی که شانش بیشتری برای معرفی به عنوان نامزد حزب دارد تصمیم ترامپ را شرم آورترین کاری خوانده که یک رئیس جمهور در زمینه سیاست خارجی انجام داده است. او گفت: من هزاران ساعت در اتاق وضعیت کاخ سفید بوده ام، ساعات زیادی را در مکان های زیادی در سوریه و عراق گذرانده ام و می دانم که فرماندهان زیادی، اعم از فرماندهان سابق و فعلی از آنچه دارد اتفاق می افتد شرمسارند.

تولسی گابارد، عضو کنگره آمریکا و یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات در پاسخ به همین سوال گفت: دست ترامپ به خون کُردها آلوده است، مثل دست های خیلی دیگر از سیاستمدارهای هر دو حزب در کشورمان که از این جنگ مستمر برای تغییر حکومت سوریه حمایت کردند و مثل افراد زیادی در رسانه های جریان اصلی که برای این جنگ براندازانه هلهله و سوت و کف راه انداختند.

الیزابت وارن که نظرسنجی ها نشان می دهند به رقیبی جدی برای به دست آوردن نامزدی حزب دموکرات تبدیل شده هم گفت: بینید، من فکر می کنم که ما باید از خاورمیانه خارج شویم. فکر نمی کنم که ما باید در خاورمیانه نیرو داشته باشیم، ولی باید این کار (خروج از منطقه) را به شکلی درست و هوشمندانه انجام دهیم.

کاملا هریس، سناتور آمریکایی هم گفت تصمیم ترامپ باعث خواهد شد دشمنان آمریکا پیروز شوند. او گفت: بگذارید صریح بگوییم. کاری که دونالد ترامپ به خاطر آن گفت وگوی تلفنی با اردوغان انجام داده مثل دادن مجوز آزادی به 10 هزار پیکارجوی داعش است و می دانید که پیروز این ماجرا کیست؟ چهار پیروز دارد: روسیه، ایران، اسد و داعش.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 606

به "در چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات های آمریکا چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات های آمریکا چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید