در پی فرار داعشی ها، عراق به حالت آماده باش کامل درآمد

به گزارش دیار سلمان، ایسنا نوشت: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه موجب فرار صدها داعشی و خانواده هایشان از زندان ها و اردوگاه های نیروهای سوریه دموکراتیک و نگرانی مسؤولان امنیتی در عراق از بازگشت این گروه به شهرهای این کشور شده است.

در پی فرار داعشی ها، عراق به حالت آماده باش کامل درآمد

مزاحم الحویت، سخنگوی عشایر عربی در عراق به روسیا الیوم گفت: بعد از شروع عملیات نیروهای ترکیه در شمال شرق سوریه تعداد زیادی از تروریست های داعش از زندان ها فرار کردند. عملیات نظامی موجب رعب و وحشت ساکنان این مناطق شد و بسیاری از داعشی ها با خانواده هایشان به وسیله مناطق ربیعه و مناطق مجاور شهرستان البعاج به وسیله نوار مرزی با سوریه وارد خاک عراق شدند.

وی گفت: طی دو روز گذشته 700 تن از خانواده های داعشی به خاطر عملیات ترکیه در شمال سوریه از این کشور فرار نموده و وارد عراق شده اند.

الحویت گفت: این گروه ها وارد درگیری هایی با نیروهای عراقی شدند و به مناطق زمار، ربیعه و مرزهای سنجار، الحضر، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و دیالی شدند.

به دنبال فرار داعشی ها از سوریه به عراق، دولت بغداد نیروهای خود در مرزها را افزایش داده و وضعیت آماده باش خود را بالا برد.

به گفته منابع مساله خطرناکی که درباره فرار داعشی ها وجود دارد این است که تعداد زیادی از سرنموده های این گروه که در زندان های نیروهای سوریه دموکراتیک بودند به عراق فرار نموده اند. حدود 3000 تن از خطرناک ترین سرنموده های داعش در زندان های نیروهای سوریه دموکراتیک بوده اند.

به گفته تحسین الخفاجی، سخنگوی وزارت دفاع عراق نیروهای عراقی شامل نیروهای گارد مرزی، فرماندهی عملیات الجزیره و نینوا در وضعیت آماده باش هستند و تماس های مستقیمی با نیروهای سوریه دموکراتیک و ائتلاف آمریکا برای ممانعت از نفوذ تروریست ها گرفته شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 603

به "در پی فرار داعشی ها، عراق به حالت آماده باش کامل درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی فرار داعشی ها، عراق به حالت آماده باش کامل درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید