دردسر تراکتور برای بازیکن خارجی، جزئیات ممنوع الخروجی یک مهاجم

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، عکاشه حمزاوی در جابجایی زمستانی سال 98 با امید زیادی به تیم تراکتور تبریز پیوست اما یک فصل و نیم بعد از حضورش در این تیم با وضعیتی روبرو شده است که آرزو می نماید کاش هیچ وقت به این تیم اضافه نمی شد. او بعد از ماه ها کش و قوس، پایان چندی پیش قراردادش را با این باشگاه ایرانی فسخ کرد.

دردسر تراکتور برای بازیکن خارجی، جزئیات ممنوع الخروجی یک مهاجم

جهت دریافت مشاوره خدمات تراکت تبلیغاتی بیمه از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

حمزاوی بعد از فسخ قراردادش و بعد از پنج ماه پیروز شد گذرنامه خود را از مسئولان باشگاه تراکتور بگیرد و خود را آماده سفر به الجزایر کند ولی به دلیل عدم پرداخت مالیات 15 هزار دلاری ای اش از سوی باشگاه و بی توجهی تراکتور به این مسئله، ممنوع الخروج شده و در ایران بلاتکلیف مانده است.

مشکل حمزاوی در ایران حتی صدای اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای را هم درآورد و باعث آبروریزی فوتبال ایران شد. این اتحادیه هفته پیش با انتشار مطلبی اعلام نمود در کوشش است حمزاوی را از ایران خارج کند. این نهاد جهانی حتی اعلام نموده بود در نامه نگاری با مسئولان باشگاه تراکتور خواستار حل این مشکل شده اند اما این نامه بی پاسخ مانده است.

خبرنگاران برای پیگیری بیشتر این موضوع با عکاشه حمزاوی تماس گرفت و این مهاجم با گلایه از شرایطی که باشگاه تراکتور برایش رقم زده، تاکید نمود این باشگاه حتی به تماس سفیر الجزایر در ایران هم بی توجهی نموده است.

حمزاوی با پیراهن سفید در حال بازی برای تراکتور

مشروح گفتگوی عکاشه در ادامه می آید:

* خبرنگاران - قراردادتان با باشگاه تراکتور چه زمانی فسخ شد و مشکل واقعی شما چیست؟

- حمزاوی عکاشه: ما 15 روز پیش به قراردادمان انتها دادیم. اکنون مشکل این است که آنها -باشگاه تراکتور- نمی خواهند مالیات مرا پرداخت نمایند تا بتوانم از ایران خارج شوم. اداره مهاجرت می گوید شما نمی توانید از ایران خارج شوید و نمی توانید مالیات تشکیل شده در تیمی که قانون را نقض نموده است را پرداخت کنید.

* مبلغ مالیات چقدر است؟

- 15 هزار دلار.

* آیا پاسپورت شما در حال حاضر در اختیار باشگاه است یا خودتان؟

- پاسپورتم را بعد از پنج ماه پیروز شدم از باشگاه بگیرم.

* آیا به فدراسیون فوتبال ایران شکایت نموده اید؟

- کاری که من کردم در جریان قرار دادن سفارت الجزایر بود. سفیر با مدیران باشگاه تراکتور تماس گرفت و با آنها صحبت کرد ولی اتفاق جدیدی رخ نداده است.

* با این حساب در شرایط سختی قرار گرفته اید.

- برادر! من در زندگی هرگز تصور نمی کردم تیمی از این کارها انجام بدهد.

* شما با امید زیادی به تراکتور آمدید. چرا در نهایت کار به اینجا رسید؟ آیا خودتان خواستار فسخ قرارداد با تراکتور شدید یا سرمربی شما را کنار گذاشت؟

- مسائل زیادی بین من و آنها اتفاق افتاده است. سه ماه است که دیگر با تراکتور تمرین نمی کنم. مربی تیم اجازه نمی دهد تمرین کنم زیرا من فقط حق خودم را خواسته ام. من یک خارجی هستم و نمی توانم بدون حقوق بمانم. من بازیکن ایرانی نیستم که بتوانم چهار یا پنج ماه با تیم مدارا کنم. باید برای خانواده ام پول بفرستم. آنها قبول نمی کردند که هر دو ماه تهدیدشان کنم که اگر پولم را ندهند به فیفا شکایت کنم. آنها با انواع و اقسام توهین ها آغاز به حذف من از تیم کردند.

حمزاوی (نفر وسط) در حال شادی گل با لباس تراکتور

* باوجود فسخ قرارداد اما هنوز مشکلتان حل نشده است.

- بله؛ قراردادم را با تمام مزایا و امکاناتی که از طرف من وجود داشت به انتها رساندم اما اکنون نگاه کنید که با مشکل مالیات روبرو شده ام. نمی دانم چه اتفاقی می افتد.

* چرا برای حل این مشکل با بازیکنان تیم و مسعود شجاعی کاپیتان تراکتور صحبت نکردید؟

- نیازی به صحبت با مسعود نبود. همه چیز کاملاً شفاف و واضح است. این مشکل کوچک و خنده دار است اما کم کم برای آنها بسیار عظیم خواهد شد.

* در حال حاضر در تبریز هستید یا تهران؟

- ماه رمضان است و من در تبریز هستم. امیدوارم این مشکل رفع گردد. برای من به عنوان یک بازیکن خارجی تحمل این شرایط سخت است.

* باوجود اینکه قراردادت با تراکتور فسخ شده، آیا این احتمال وجود دارد که به فیفا شکایت کنید؟

- اگر شرایط همینطور ادامه یابد به فیفا شکایت می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1717

به "دردسر تراکتور برای بازیکن خارجی، جزئیات ممنوع الخروجی یک مهاجم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر تراکتور برای بازیکن خارجی، جزئیات ممنوع الخروجی یک مهاجم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید