درخواست رئیس جمهوری ایتالیا از رنتزی برای به تاخیر انداختن استعفا

به گزارش دیار سلمان، رئیس جمهوری ایتالیا از ماتئو رنتزی خواسته است تا استعفای خود را به بعد از تصویب بودجه سال آینده میلادی در مجلس موکول کند. این اقدام احتمالا تا روز آدینه انجام می گردد.

درخواست رئیس جمهوری ایتالیا از رنتزی برای به تاخیر انداختن استعفا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ونیز همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش دیار سلمان، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، دفتر سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا دوشنبه در بیانیه ای بیان کرد که او از ماتئو رنتزی، نخست وزیر در حال کناره گیری ایتالیا خواسته است تا زمانی که دولت بودجه سال 2017 را تصویب کند، در این مقام باقی بماند.

رنتزی پس از شکست در رفراندوم اصلاح قانون اساسی به کاخ ریاست جمهوری رفت تا رسما استعفای خودش را تقدیم رئیس جمهوری ایتالیا کند.

در این بیانیه آمده است: آقای نخست وزیر در پی نتایج رفراندوم قانون اساسی که چهارم دسامبر برگزار گردید، بیان کرد که نمی تواند با خدمت در این سمت ادامه دهد و بنابراین تمایل خودش را برای استعفا بیان کرد.

در ادامه این بیانیه تاکید شد: رئیس جمهوری ایتالیا بر لزوم تکمیل فرایند مجلسی در تصویب قانون بودجه تاکید نموده و از نخست وزیر خواسته است تا استعفای خودش را تا زمان تحقق این امر به تاخیر بیندازد.

هنوز معین نیست که آیا ماتئو رنتزی با این درخواست موافقت نموده است یا خیر.

رنتزی پس از شکست در رفراندوم مسوولیت آنرا پذیرفت و گفت که استعفا می دهد. با این حال رئیس جمهوری ایتالیا از او خواسته است تا استعفای خودش را به بعد از تصویب بودجه در مجلس موکول کند.

رفراندوم ایتالیا درباره کاهش اختیارات سنا و تسهیل فرایند قانونگذاری بود که با مخالفت حدود 60 درصد مردم روبرو شد. این نتایج و استعفای رنتزی شوکی برای سراسر اروپا بود. این امر منجر به قدرت دریافت احزاب پوپولیست و مخالف با اتحادیه اروپا می گردد. بازارهای اقتصادی هم در ابتدا دچار شوک شدند اما در حال بهبود هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 798

به "درخواست رئیس جمهوری ایتالیا از رنتزی برای به تاخیر انداختن استعفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رئیس جمهوری ایتالیا از رنتزی برای به تاخیر انداختن استعفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید