درخواست از مجلس ایران برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری یک کشور خارجی!

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: منابع رسمی سوری از دعوت مجلس سوریه از مجلس ایران برای نظارت بر امر انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر دادند.

درخواست از مجلس ایران برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری یک کشور خارجی!

به گزارش به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، مجلس سوریه با رأی اکثریت با دعوت بعضی از مجلس های کشورهای دوست و برادر برای همگامی با فرایند انتخابات ریاست جمهوری سوریه و آگاهی از فرایند برگزاری آن موافقت نموده است.

در این میان علاوه بر ایران نام کشورهای الجزائر، سلطنت عمان، موریتانی، روسیه، ارمنستان، چین، ونزوئلا، کوبا، بلاروس، آفریقای جنوبی، اکوادور، نیکاراگوئه و بولیوی دیده می گردد که برای نظارت و آگاهی از فرایند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور دعوت شده اند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه 26می (5 خرداد) برگزار می گردد.

تا انتها وقت روز سه شنبه شمار افرادی که برای پست ریاست جمهوری در سوریه ثبت نام نموده اند به 41 نفر رسید که هفت نفر از آنها زن هستند.

براساس قانون اساسی سوریه، نامزدها باید 35 رأی مثبت نمایندگان مجلس این کشور را بدست آورند تا مجاز به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور باشند.

مجلس سوریه از بیستم ماه آوریل جاری تأیید صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را شروع کردند.

این در حالی است که روز گذشته یک منبع در مجلس سوریه در اظهارنظری غیررسمی به روسیا الیوم گفت که نامزدی عبدالله سلوم عبدالله تائیدیه 35 عضو این مجلس را به دست آورده و در کنار بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

این منبع مجلسی شرح داد: با رأی مثبت اعضای فراکسیون حاکم حزب عربی سوسیالیستی بعث (167 عضو) و جبهه ملی ترقی خواه (13 عضو) و 70 عضو مستقل، صلاحیت بشار اسد و عبدالله برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سوریه تأیید شد.

بر اساس این گزارش، 70 نماینده مستقل مجلس سوریه درحالی به بشار اسد رأی دادند که به آنها آزادی انتخاب نامزد مورد نظرشان داده شده بود.

به گفته این منبع سوری، در حالی صلاحیت اسد و عبدالله برای شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری سوریه تأیید شده که هنوز تأیید صلاحیت نامزد سوم در پرده ابهام است.

رقابت برای تأیید صلاحیت نامزد سوم بین فاتن نهار و محمود مرعی است و در صورت تأیید صلاحیت فاتن نهار، وی اولین زن سوری است که در انتخابات ریاست جمهوری سوریه در کنار بشار اسد و عبدالله سلوم عبدالله رقابت خواهد نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1725

به "درخواست از مجلس ایران برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری یک کشور خارجی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست از مجلس ایران برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری یک کشور خارجی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید