خیرآبادی: یک اعزام معمولی بالای یک میلیارد تومان برای فدراسیون کشتی هزینه دارد، خودم خواستم اردوی تیم امید لغو گردد

به گزارش دیار سلمان، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: به پیشنهاد خود من، اردوی اخیر کنسل شد چون 90 درصد نفرات اصلی مان را در اختیار نداشتیم.

خیرآبادی: یک اعزام معمولی بالای یک میلیارد تومان برای فدراسیون کشتی هزینه دارد، خودم خواستم اردوی تیم امید لغو گردد

جمشید خیرآبادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص لغو یک مرحله از اردوی آماده سازی تیمش در راه حضور در مسابقات رومانی گفت: اردو را کنسل کردیم چون نفرات اصلی را نداشتیم. همانطور که قبلا هم گفتیم بیشتر نفرات ما در اردوهای جوانان و بزرگسالان هستند و برگزاری اردوی امیدها در این شرایط به درد نمی خورد. ضمن اینکه یک سری از مسائل هم وجود داشت از جمله مسائل مالی و اینکه خانه کشتی فعلا جا ندارد. وزارت ورزش ارز دولتی در اختیار فدراسیون کشتی قرار نمی دهد و اعزام ها هزینه زیادی روی دوش کشتی گذاشته، در این شرایط فدراسیون با مسائل زیادی روبرو گردیده است.

وی تاکید نمود: شما یک تیم در 10 وزن بخواهی به خارج از کشور اعزام کنی، کلی هزینه دارد. مثلا برای رده سنی امید، ما جامی می خواهیم که در هر وزن دو نفر را اعزام کنیم تا براساس آن ملی پوشان انتخاب شوند، به این شکل باید 20 کشتی گیر ببریم با 5 نفر کادرفنی و سرپرستی و... اعزام 25 نفر به یک تورنمنت با دلار و یوروی 15 هزار تومانی بالای یک میلیارد هزینه دارد چون باید هزینه شرکت در مسابقات، پرواز رفت و برگشت، هتل، تغذیه و... پرداخت گردد.

خیرآبادی در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی و لغو حضور در تورنمنت های بین المللی چطور تیمش را انتخاب خواهد نمود، گفت: با وضعیت موجود صددرصد تیم به جام بین المللی صربستان نخواهد رفت درحالیکه کل کار ما این بود که به این تورنمنت برویم و تیم را آنجا انتخاب کنیم چرا که ما تا امروز در هیچ اردویی کل نفرات مان را نداشتیم و واقعا در 5-6 وزن گره هایی وجود دارد، ضمن اینکه فاصله نفرات با هم خیلی کم است. حالا در شرایط جدید احتمالا مسابقه درون اردویی بگذاریم، کار دیگری از دست مان برنمی آید.

سرمربی تیم ملی فرنگی امید توضیح داد: ما از ابتدا پیش بینی برگزاری 6 مرحله اردو تا جهانی رومانی را نموده بودیم که به پیشنهاد خود من، اردوی اخیر کنسل شد چون 90 درصد نفرات اصلی مان را در اختیار نداشتیم. واقعا برای چه باید اردو می گذاشتیم؟ با فدراسیون صحبت کردم که لااقل تیم به جهانی جوانان برود تا هم خانه کشتی خلوت گردد و هم بتوانیم نفرات مورد نظر را در اردوهای مان داشته باشیم. ما دو مرحله اردو در سنندج برگزار کردیم، با وجود استقبال خوب مردم و مسئولان این شهر از اردوی تیم ملی، دیگر خودم صلاح ندانستم اردوی بعدی را هم در این شهر برگزار کنیم.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان با اشاره به اینکه برای حل مشکلش با آذربایجانی ها از رسول خادم یاری خواهد گرفت، گفت: تا امروز هر کاری از نظر حقوقی لازم بود انجام دادم، وکیل گرفتم و به دادگستری باکو شکایت کردم اما هیچ کدام شان برای دریافت طلب باقی مانده ام از فدراسیون کشتی آذربایجان فایده ای نداشت. حالا به زودی در خصوص برگزاری اردوی امیدها و برنامه هایی که وجود دارد با رسول خادم جلسه ای خواهم داشت که حتما در ان مورد از او هم مشورت می گیرم تا ببینم فدراسیون کشتی می تواند در این زمینه یاریم کند یا نه.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آذر 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 99

به "خیرآبادی: یک اعزام معمولی بالای یک میلیارد تومان برای فدراسیون کشتی هزینه دارد، خودم خواستم اردوی تیم امید لغو گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیرآبادی: یک اعزام معمولی بالای یک میلیارد تومان برای فدراسیون کشتی هزینه دارد، خودم خواستم اردوی تیم امید لغو گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید