خبرنگاران ترامپ بار دیگر جامعه درمانی و بهداشتی را به دروغ گویی متهم کرد

به گزارش دیار سلمان، تهران- خبرنگاران- ترامپ در حالی که شمار مبتلایان و مرگ و میر بطور روزانه در آمریکا در حال افزایش است، با زیرسوال بردن کارشناسان بهداشتی و حمله به پزشکان، شرایط بحرانی کرونا در کشور را دروغ و غیر واقعی می داند.

خبرنگاران ترامپ بار دیگر جامعه درمانی و بهداشتی را به دروغ گویی متهم کرد

به گزارش یکشنبه شب خبرنگاران، رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی عجیب در کارزاری انتخاباتی خود در میشیگان پزشکان را به بالابردن آمار مبتلایان و مرگ و میر کرونا متهم کرد و مدعی شد پزشکان از این طریق به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند.

این سخنان ترامپ در حالی عنوان شد که در یک هفته گذشته آمریکا پنج بار رکورد روزانه مبتلایان به ویروس کرونا را شکسته است و تنها در روز شنبه بیش از 99 هزار و 321 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شدند.

ادعاهای ترامپ در مورد مهار ویروس کرونا در آمریکا و حمله به پزشکان باعث واکنش گسترده توسط شماری از سیاستمداران و کارشناسان بهداشت شد.

تونی اورز فرماندار ویسکانسین روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت: ادعای ترامپ مبنی بر اینکه پزشکان با هدف افزایش درآمد شمار مبتلایان به ویروس کرونا را بالا اعلام می کنند، حرف احمقانه ای است.

اورز با انتقاد از سخنان ترامپ در کارزار انتخاباتی میشیگان گفت: ادعاها هم اکنون مسئله اصلی نیست. ما در میان یک همه گیری قرار گرفته ایم، ما نقاط بحرانی در کشور داریم.

فرماندار ویسکانسین در ادامه اضافه کرد: مردم آمریکا در حال مردن به علت کرونا هستند آنوقت رییس جمهوری مدعی می شود که پزشکان در حال کسب درآمد از کرونا هستند.

اورز تاکید کرد که ما رئیس جمهوری داریم که معتقد است پزشکان در اعلام آمار مرگ و میر بالای کرونا مقصر هستند، و براین باور است که کرونا تمام شده است، نه هنوز تمام نشده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز به همراه بایدن معاون اول دولت خود و نامزد این دوره از انتخابات بعد از اتمام کارزار انتخاباتی ترامپ به میشیگان رفت تا در حمایت از بایدن سخنرانی کند.

وی در سخنرانی خود از عملکرد دونالد ترامپ در مهار کرونا و اظهارات وی درباره پزشکان انتقاد کرد و گفت: او فقط به خود فکر می کند. کانادا نخستین مورد کرونا را همزمان با آمریکا شناسایی کرد. اما نرخ مرگ ومیر ما اکنون 2.5 برابر بیشتر از کانادا است. اگر ما همان نرخ جان باختگان کانادا را می داشتیم باید تقریبا 90 هزار تن به جای 230 هزار نفر جان می دادند. اگر ما همچون کانادا عمل کرده بودیم اکنون حدود 140 هزار نفر زنده بودند. به این فکر کنید.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با انتقاد از اظهارات ترامپ که این تعداد از مرگ ومیر را زیاد ندانسته بود، به تلاش ترامپ برای رشد اقتصادی و کاهش بیکاری اشاره کرد و گفت با نادیده دریافت همه گیری، بیکاری کاهش نمی یابد.

وی در واکنش به اظهارات ترامپ که مدعی شده بود پزشکان برای دریافت پول بیشتر، آمار کرونا را زیاد می کنند، اضافه کرد: او پزشکان را به سود بردن از این بیماری همه گیر متهم می کند، گفت که پزشکان بیش از حد این بیماری، بیماران را می کشند زیرا از این طریق کسب درآمد خواهند کرد.

اوباما تاکید کرد: او نمی تواند درک کند، او نمی فهمد که کسی برای نجات دیگران جان خود را بدون تلاش برای دریافت یک دلار هم به خطر می اندازند.

تنها دو روز به زمان برگزاری انتخابات 2020 آمریکا مانده و همچنان بیشتر نتایج نظرسنجی ها بیانگر شانس بالای بایدن برای کسب پیروزی در این دور از انتخابات است.

آنیتا دان مشاور ارشد بایدن نیز با اظهار چشم انداز خوشبینانه به نتایج بعد از انتخابات گفت که کمپین از مسیرهای خود برای پیروزی احساس اطمینان می کند.

دان در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت: آنچه بایدن نامزد دموکرات ها انجام داده، اساساً دلیل حضور وی در این دور از رقابت است. وی به مردم نشان داد که یک رئیس جمهور مسئول چه کاری انجام می دهد و یک رئیس جمهور مسئول چگونه عمل می کند.

دان مشاور ارشد بایدن در ادامه اضافه کرد: کمپین انتخاباتی تعداد ایالت های حامی را گسترش داده و با اعتقاد بر شانس بالای پیروزی در این ایالت ها سرمایه گذاری وسیعی اجرا شده است.

مشاور ارشد بایدن به ایالت تگزاس و جورجیا به عنوان دو نمونه از سرمایه گذاری های اخیر کمپین بایدن در انتخابات اشاره کرد.

دان تاکید کرد که چیزی که او (بایدن) را در شب بیدار نگه می دارد اطمینان از این است که آنها همه کارها را برای جلب مردم در انتخابات انجام داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1389

به "خبرنگاران ترامپ بار دیگر جامعه درمانی و بهداشتی را به دروغ گویی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ بار دیگر جامعه درمانی و بهداشتی را به دروغ گویی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید