تذکر پکن به دولت انگلیس؛ در امور داخلی ما دخالت نکنید

به گزارش دیار سلمان، وزارت خارجه چین از انگلیس درخواست کرد مداخله در امور داخلی این کشور و اتهام زنی های فتنه جویانه را متوقف کند.

تذکر پکن به دولت انگلیس؛ در امور داخلی ما دخالت نکنید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان، وزارت خارجه چین شامگاه شنبه به دولت انگلیس در مورد دخالت در امور داخلی خود تذکر داد.

به نوشته وبگاه چنل نیوز ایژیا تذکر چین بعد از آن صورت گرفت که دومنیک راب وزیر خارجه انگلیس تحقیقات مستقل در زمینه اعتراض های اخیر در هنگ کنگ را خواهان شد.

بر این اساس، وزیر خارجه انگلیس روز آدینه در گفت وگو با کری لام رئیس اجرایی دولت هنگ کنگ انجام تحقیقات درباره نحوه برخورد با معترضان هنگ کنگی را خواهان شد.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره انگلیس بود، اما در سال 1997 و پس از سرانجام یافتن پیمان پیشین با لندن به جمهوری خلق چین پیوست. هنگ کنگ بیش از هفت میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مراکز مهم اقتصادی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

به نوشته این منبع خبری، هوا چونیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس گفت: این اشتباه است که دولت انگلیس مستقیماً از رئیس اجرایی دولت هنگ کنگ اعمال فشار را درخواست می نماید.

چین بارها به آمریکا و انگلیس درباره دخالت در اعتراضات هنگ کنگ و دیدار با سران معترضان هنگ کنگی اعتراض نموده است. (جزئیات بیشتر)

این دیپلمات چینی با اشاره به این نکته که هنگ کنگ دیگر مستعمره انگلیس نیست و این کشور حق نظارت بر هنگ کنگ را ندارد، تاکید نمود: چین به طور جدی به انگلیس توصیه می نماید که مداخله در امور داخلی چین و اتهام زنی های فتنه جویانه را متوقف کند.

ین در حالی است که هفته گذشته و در ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ علی رغم هشدارهای چین، معترضان پرچم های انگلیس و آمریکا را در خیابان های این منطقه تحت حاکمیت پکن، در دست گرفتند. شنبه گذشته معترضان با تشکیل جمعیتی چند هزار نفری در نقاط مهم ناحیه مونگکوک پرچم آمریکا و انگلیس را بالای سر برافراشتند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 334

به "تذکر پکن به دولت انگلیس؛ در امور داخلی ما دخالت نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر پکن به دولت انگلیس؛ در امور داخلی ما دخالت نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید