برلوسکونی: بازداشت من موجب وقوع انقلاب در ایتالیا خواهد شد

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: نخست وزیر سابق ایتالیا که با اخراج از سنا مصونیت پارلمانی خود را از دست داده است هشدار داد، بازداشت و دستگیری وی موجب وقوع انقلاب در ایتالیا خواهد شد.

برلوسکونی: بازداشت من موجب وقوع انقلاب در ایتالیا خواهد شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان به نقل از رویترز؛ سیلویو برلوسکونی 77 ساله ماه گذشته به علت محکوم شدن به 4 سال زندان از سوی دستگاه قضایی ایتالیا به جرم کلاهبرداری مالیاتی از سنا اخراج شد.بر اساس این گزارش برلوسکونی پس از اخراج از سنا اکنون آسیب پذیری بیشتری در برابر سایر پرونده های مربوط به رشوه های سیاسی و مفاسد اخلاقی پیدا نموده است. وی همچنین به سوء استفاده از قدرت و داشتن روابط جنسی با دختران و زنان کم سن و سال متهم شده است.

برلوسکونی در مصاحبه با شبکه یک رادیوی اروپای فرانسه در پاسخ به این سئوال که آیا از دستگیر شدن نمی ترسد، گفت، نه من مطمئن هستم که آنها نمی توانند مرا دستگیر نمایند چرا که در این صورت انقلابی در ایتالیا به وقوع خواهد پیوست.اظهارات برلوسکونی در شرایطی است که ایتالیا یک هفته پر تنش را پشت سر گذاشته و معترضان که بیشتر کشاورزان و رانندگان کامیون بوده اند اقدام به مسدود کردن جاده ها نموده اند.

جنبش موسوم به چنگال در ایتالیا به شدت نسبت به ناکامی احزاب سیاسی برای حل و فصل مسائل مالی این کشور اعتراض دارد. ایتالیا در ده سال گذشته پایین ترین رشد مالی را در بین کشورهای منطقه یورو داشته و نرخ بیکاری جوانان این کشور نیز به بیش از 40 درصد رسیده است.

پس از اخراج برلوسکونی از سنا حزب وی حمایت خود از دولت انریکو لتا نخست وزیر را پس گرفته است.ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است و با بحران بدهی 2 هزار میلیارد یورویی نیز روبرو است. ایتالیا با کمترین رشد مالی در ده سال اخیر در بین کشورهای عضو یورو روبرو شده است.بیش از 12 درصد جوانان ایتالیایی بیکار هستند و این کشور با طولانی ترین رکود مالی پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 444

به "برلوسکونی: بازداشت من موجب وقوع انقلاب در ایتالیا خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلوسکونی: بازداشت من موجب وقوع انقلاب در ایتالیا خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید