این مرد ایرانی، قهرمان آلمانی ها شد، نشان شجاعت برای چیا ربیعی

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران : چیا ربیعی پناهجوی ایرانی حالا در آلمان به یک قهرمان تبدیل شده است. او کسی بود که به همراه چند رهگذر دیگر توانست جلوی مهاجمی را که با چاقو سه زن را کشته و هفت نفر دیگر را مجروح نموده بود بگیرد.

این مرد ایرانی، قهرمان آلمانی ها شد، نشان شجاعت برای چیا ربیعی

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از عصرایران ، مارکوس زودر نخست وزیر استان بایرن آلمان می خواهد نشان شجاعت این استان را به کسانی که جلوی مهاجم وورتسبورگ را گرفتند اهدا کند. یکی از این افراد چیا ربیعی شهروند ایرانی است که در آلمان تقاضای پناهندگی نموده است.

دویچه وله نوشت: چیا ربیعی پناهجوی ایرانی حالا در آلمان به یک قهرمان تبدیل شده است. او کسی بود که به همراه چند رهگذر دیگر توانست جلوی مهاجمی را که با چاقو سه زن را کشته و هفت نفر دیگر را مجروح نموده بود بگیرد.

این حادثه روز آدینه 25 ژوئن در شهر وورتسبورگ در شمال استان بایرن رخ داد. مهاجم 24 ساله سومالیایی در یک فروشگاه به قسمت فروش چاقو رفته، یکی از چاقوها را برداشته و ابتدا به فروشنده و بعد به بقیه رهگذران حمله می نماید.

در اثر این حمله سه زن 24، 49 و 82 ساله جانشان را از دست می دهند. ویدیوهای منتشر شده از این حادثه نشان می دهد که یک نفر با جدیت و البته شجاعت سعی در متوقف کردن مهاجم دارد. این فرد چیا ربیعی نام دارد و 17 ماه است که در آلمان تقاضای پناهندگی نموده است.

مارکوس زودر، نخست وزیر بایرن یکشنبه بعدازظهر به محل این حادثه در وورتسبورگ رفت و تاج گلی در آنجا قرار داد. او بعلاوه با چیا ربیعی ملاقات و از او تشکر کرد: ممنون برای شجاعتی که به خرج دادید، بدون آنکه ظاهرا موظف به این کار باشید.

زودر روز دوشنبه به روزنامه ماین پست گفته می خواهد نشان شجاعت استان بایرن را به کسانی که سعی کردند جلوی مهاجم وورتسبورگ را بگیرند اهدا کند. او گفته است: این افراد درجه بالایی از شجاعت مدنی را نشان داده اند.

نشان شجاعت بایرن یک نشان دولتی است و به کسانی اهدا می گردد که با به خطر انداختن زندگی خودشان، جان دیگران را نجات می دهند. هنوز معین نیست این نشان قرار است به چند نفر اهدا گردد.

چیا ربیعی زاده مهاباد و 42 ساله است و در شهر زادگاهش راننده تاکسی بوده است. او به شبکه رادیویی بایرن گفته است: من اصلا ترس نداشتم. اگر می ترسیدم مثل بقیه یا پنهان می شدم یا فرار می کردم.

ربیعی در یک مصاحبه زنده با بخش ویدیویی روزنامه بیلد گفته سعی نموده چاقو را از فرد مهاجم بگیرد اما پیروز نشده است.

چیا ربیعی به رادیو بایرن گفته است: وقتی به محل حادثه رسیدم زنی را دیدم که به پهلو دراز کشیده بود و سه چهار نفر کنارش بودند، آمبولانس هم هنوز نرسیده بود. دیدم که از گلوی این زن خون می رود و مردم سعی دارند با فشار بر روی گردنش خونریزی را بند بیاورند. من بسیار متاسفم که زودتر نرسیدم. اگر پنج یا ده دقیقه زودتر می رسیدم شاید این زن زنده می ماند.

این تجربه برای چیا آسان نبوده و در سه شب گذشته نتوانسته بخوابد. او به بخش ویدیویی بیلد گفته است: نمی خواهم به اسم قهرمان نامیده شوم، من این کار را به دلایل ذهنی خودم انجام دادم.

روزنامه فرانکفورتر آلگماینه نوشته که او در یک کمپ پناهجویان ساکن است و در حال یادگیری زبان آلمانی است. ربیعی به بخش تصویری بیلد گفته است: من زندگیم را برای انسان هایی به خطر انداختم که در این کشور به من پناه داده اند.

واکنش دولت آلمان

صدراعظم آلمان و دولت این کشور هم درباره این حادثه واکنش نشان داده و برای آسیب دیدگان آرزوی سلامتی روحی و جسمی نموده اند. اشتفن زایبرت سخنگوی دولت آلمان گفته است: دلایلی برای تشکر هم وجود دارد؛ برای واکنش سریع نیروهای پلیس و سرعت عمل و شجاعت رهگذران که مقابل مهاجم ایستادگی کردند. این یک عمل قهرمانانه بوده است.

مهاجم سومالیایی که در یک استراحتگاه بی خانمان ها سکونت داشته چندین بار از نظر روحی رفتارهای جلب نظر کننده انجام داده بوده است. پلیس اما در حال آنالیز این موضوع هم هست که آیا حمله او انگیزه های اسلام گرایانه داشته است.

زایبرت سخنگوی دولت آلمان به تبلیغات نفرت پراکنانه اسلام گرایانه در محل سکونت مهاجم اشاره نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1809

به "این مرد ایرانی، قهرمان آلمانی ها شد، نشان شجاعت برای چیا ربیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مرد ایرانی، قهرمان آلمانی ها شد، نشان شجاعت برای چیا ربیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید