انتقادهای تند فلاحت پیشه: مسئولان خاطی باید محاکمه شوند ، چرا مسافران چینی را در زمان شیوع کرونا جابجا کردیم؟

به گزارش دیار سلمان، یک عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: کارگران چینی در قم را دیدیم اما اقدامی صورت نگرفت و به گونه ای این ملاحظات ادامه پیدا کرد که به یکباره الان نام ایران در زمره سه کشور آلوده قرار گرفته است.

انتقادهای تند فلاحت پیشه: مسئولان خاطی باید محاکمه شوند ، چرا مسافران چینی را در زمان شیوع کرونا جابجا کردیم؟

بهترین تجربه سفر را با کارگزار تور کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش دیار سلمان، حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با ایلنا، درباره شیوع ویروس کرونا گفت: متاسفانه اخیرا شاهد هستیم به یکباره آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا و آمار مربوط به تلفات انسانی این ویروس در کشور بالا رفته است به طوری که نام ایران در زمره کشورهای پرخطر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نقدهای جدی وجود دارد که چرا پنهان کاری انجام شده و مسئولان کشور باید تکلیف خودشان را با مردم در قبال ضرورت داشتن شفافیت و صداقت روشن نمایند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شفافیت اطلاع رسانی و صداقت از اصول اساسی حکمرانی خوب در جهانی امروز است و در همه نظام های سیاسی دینی و غیر دینی این اصل پذیرفته شده است.

فلاحت پیشه توضیح داد: کشور چین کشوری است که در شرایط کنونی تحریم به عنوان کشوری به حساب می آید که شاید بعضی محافل سیاسی می خواهند اینگونه وانمود نمایند که در کنار ایران هستند. در کنار ما بودن چینی ها هم در جهانی امروز کاملا معین است و به این موضوع نیز نقد جدی وارد است.

وی ادامه داد: در گذشته با یک هیات بلند پایه سیاسی وارد چین شدیم در همان ایام بیماری هایی از نوع کرونا در جهان شایع شده بود و دیدم در آنجا حتی چینی ها پروتکل های دیپلماتیک را رعایت نمی کردند و در فرودگاه به گونه ای با هیات ایرانی برخورد کردند که شأن هیات به این دلیل که جان ملت چین برایشان بسیار اهمیت دارد، نادیده گرفته شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: درست در ایامی که به دلیل کرونا در جهان نسبت به اتباع چین قرنطینه انجام شده بود در ایران تصمیماتی اتخاذ شد که این تصمیمات قابل دفاع نبود مانند وادار کردن هواپیمای ایرانی برای انتقال مسافران چینی! که با جان ملت سر و کار داشت.

وی اضافه کرد: کارگران چینی در قم را دیدیم اما اقدامی صورت نگرفت و به گونه ای این ملاحظات ادامه پیدا کرد که به یکباره الان نام ایران در زمره سه کشور آلوده قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: آن دسته از افرادی که مسئول این سهل انگاری هستند باید محاکمه شده و جوابگو باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 829

به "انتقادهای تند فلاحت پیشه: مسئولان خاطی باید محاکمه شوند ، چرا مسافران چینی را در زمان شیوع کرونا جابجا کردیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقادهای تند فلاحت پیشه: مسئولان خاطی باید محاکمه شوند ، چرا مسافران چینی را در زمان شیوع کرونا جابجا کردیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید