اقتصاد کانادا درجا زد

به گزارش دیار سلمان، پس از چهار ماه رشد مثبت، رشد اقتصادی کانادا به صفر رسید.

اقتصاد کانادا درجا زد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش دیار سلمان به نقل از رویترز، مرکز آمار کانادا گفت رشد اقتصادی این کشور در ماه ژوئیه به صفر درصد رسیده است تا بدین ترتیب، روند رو به رشد اقتصاد کانادا پس از چهار ماه متوقف شود. از مجموع 20 گروه مورد مطالعه، رشد اقتصادی 12 گروه مثبت و رشد هشت گروه نیز منفی اندازه گیری شده است.

تنها سه هفته دیگر تا انتخابات کانادا زمان باقی مانده است و مسائلی نظیر رشد اقتصادی و هزینه های زندگی به یکی از داغ ترین موضوعات مورد مناظره در این کشور تبدیل شده است. صفر شدن رشد اقتصادی علاوه بر تضعیف جایگاه حزب حاکم می تواند سیاست گذار پولی را نیز برای تغییر ریل سیاست گذاری تحت فشار قرار دهد. بانک مرکزی کانادا پیش تر اعلام کرده بود برنامه ای برای کاهش بیشتر نرخ بهره در ماه جاری ندارد.

جاش نای، کارشناس مسائل اقتصادی در بانک آر بی اس گفت: آمارهای امروز ثابت کرد که بانک مرکزی در خصوص کاهش رشد اقتصادی در نیمه دوم امسال درست فکر کرده است. بانک مرکزی باید با صبر بیشتری دست به انتخاب بزند تا معین شود تا چه حد نیاز به سیاست های محرک بیشتری خواهد بود.

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، رشد بخش معدن، نفت و گاز به منفی 3.5 درصد رسیده است که از می 2016 تاکنون بی سابقه بوده است. بخش تولید نیز از روند نزولی در امان نمانده است و رشد منفی 0.7 درصدی برای آن به ثبت رسیده است. رشد بخش تولید نیز منفی 0.1 درصد اندازه گیری شده است اما رشد بخش مسکن 4.2 درصد و خرده فروشی 1.1 درصد بوده است.

متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی 1961 تا 2019 معادل 0.78 درصد بوده است که بیشترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه چهارم سال 1963 با 3.1 درصد و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال 2009 با منفی 2.3 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 443

به "اقتصاد کانادا درجا زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد کانادا درجا زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید