ارتش آماده برای خدمات رسانی به زائران اربعین

به گزارش دیار سلمان، امیر سرتیپ مهدی هادیان گفت: ستاد اربعین در مجموعه ارتش همچون سال های گذشته فعالیت خود را برای خدمات رسانی به زائران در مرز های منتهی به خاک عراق شروع نموده است.

ارتش آماده برای خدمات رسانی به زائران اربعین

به گزارش از ؛ امیر سرتیپ مهدی هادیان فرمانده قرارگاه اربعین حسینی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سال جاری با توجه به بازگشایی مرز خسروی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت رسانی به زائران را در این نقطه بر عهده دارد و در مرز های مهران و چزابه نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی حضور خواهند داشت.

او افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران با دایر کردن موکب های متعدد نسبت به پذیرایی از زائران اقدام و در کنار آن خدمات بهداشتی و درمانی نیز با راه اندازی اورژانس هوایی و همچنین برپایی بیمارستان های صحرایی در دستور کار است.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ارتش آمادگی خود را برای همکاری با تمام دستگاه های حاضر در پیاده روی اربعین اعلام می نماید و مانند هر سال ستاد اربعین در این زمینه نیز ساماندهی لازم را انجام می دهد.

امیر هادیان اظهار کرد: ارتش بنا به برنامه ابلاغی 15 روز قبل از اربعین در مرز مهران مستقر شده و تا چهار روز بعد از مراسم در کنار حفاظت و صیانت از تمام اراضی که بر عهده دارد امکانات گسیل شده در مرز مستقر خواهد بود.

او اظهار کرد: موکب ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر مهران برای خدمات رسانی به زائران راه اندازی و به زائران غذای گرم، آب معدنی، خدمات پزشکی و بهداشتی و سایر خدمات مورد احتیاج ارائه می نماید.

هادیان اظهار کرد: بیمارستان صحرایی نیروی دریایی ارتش در پایگاه مهران به زائران امام حسین (ع) خدماتی از معاینه تا عمل جراحی ارائه خواهد نمود.

هادیان گفت: ناوگان هوایی بویژه ترابری نیز در کنار این خدمات نیز در خدمت مردم است و اورژانس و آمبولانس ها در نزدیکترین فرودگاه به مرز مستقر خواهند شد.

او گفت: پایگاه شکاری ترابری شهید لشکری و شهید دوران آمادگی لازم دارند به صورت 24 ساعته با در اختیار داشتن هواپیما های سبک تا فوق سنگین عملیات ترابری و انتقال تجهیزات مورد احتیاج را به مرز های معین شده انجام دهند و در کنار سایر نیرو های مسلح در صورت احتیاج کار پوشش هوایی منطقه انجام می گردد.

اس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 507

به "ارتش آماده برای خدمات رسانی به زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آماده برای خدمات رسانی به زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید