احداث و ارتقای 188 سایت روستایی در استان فارس

به گزارش دیار سلمان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: با احداث و ارتقای 142 سایت همراه اول در سال 99 و 46 سایت این اپراتور در سال نو، دسترسی 305 روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.

احداث و ارتقای 188 سایت روستایی در استان فارس

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت قیمت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش از ، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: توسعه ارتباطات در منطقه ها محروم و کمتربرخوردار از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت کاهش شکاف دیجیتال و بهبود کیفیت زندگی در این نقاط است.

او اظهار کرد: مطابق ماده 67 قانون برنامه ششم توسعه، باید تا انتها برنامه 80 درصد روستا های بالای 20 خانوار فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل گردد که با توجه به اینکه استان فارس دارای 2338 روستای بالای 20 خانوار است، تا به امروز 2129 روستای بالای 20 خانوار استان معادل 91/1 درصد روستا های بالای 20 خانوار استان به این شبکه متصل شده است که بالاتر از تعهدات قانون برنامه اجرا شده است.

سهرابی توضیح داد: 2129 روستای مورد اشاره حداقل به سرویس اینترنت پرسرعت یکی از اپراتور های همراه اول، ایرانسل، های وب و یا اینترنت پرسرعت مخابرات (ADSL) دسترسی دارند که شامل جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 352 هزار و 74 نفر می گردد و شامل ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای 96/7 درصد جمعیت روستا های بالای 20 خانوار استان می گردد.

او بیان نمود: در حوزه مکالمه هم 2300 روستای بالای 20 خانوار استان فارس معادل 98/4 درصد این روستا ها از ارتباط صوت و مکالمه تلفن همراه برخوردارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در مورد اقدامات اجرا شده و برنامه های در دست اقدام جهت توسعه ارتباطات روستایی در استان اظهار کرد: با پیگیری های نمایندگان مردم شریف استان و حمایت های وزیر ارتباطات و استاندار فارس، در حوزه همراه اول که بار توسعه ارتباطات روستایی استان برعهده این اپراتور است، تعداد 188 سایت نو از سال گذشته تا به امروز در استان احداث و ارتقا یافته است که 46 سایت از این تعداد مربوط به سال جاری بوده و جمعاً دسترسی 305 روستای استان به اینترنت پرسرعت سیار و شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است.

او در انتها با بیان اینکه وسعت بالای استان و مشکل تامین تجهیزات از مسائل اصلی جهت توسعه ارتباطات در استان می باشد، ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای 60 روستای استان به وسیله احداث و ارتقای 35 سایت نو را از برنامه های استان جهت توسعه ارتباطات روستایی در هفته های آینده اسم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1875

به "احداث و ارتقای 188 سایت روستایی در استان فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث و ارتقای 188 سایت روستایی در استان فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید