احتمال تمدید حالت فوق العاده در شهر بانکوک

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: وزیرخارجه تایلند تاکید نمود، وضعیت فوق العاده در شهر بانکوک پایتخت تایلند تا زمانی که همه اعتراضات ضد دولتی به خاتمه برسد ادامه خواهد یافت.

احتمال تمدید حالت فوق العاده در شهر بانکوک

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان به نقل از رویترز، وزیر خارجه تایلند در حالی از احتمال تمدید وضعیت فوق العاده در شهر بانکوک تا زمان انتها کامل تظاهرات ضد دولتی خبر داده است که تحرکات مخالفان نخست وزیر طی روزهای اخیر کاهش یافته است. وزیر خارجه تایلند به شدت نسبت به ادامه خشونت های خونین در بانکوک ابراز نگرانی نموده است.

بر اساس این گزارش اعتراضات تایلند وارد پنجمین ماه متوالی خود شده و مخالفان خواهان استعفای نخست وزیر و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند. وزیر خارجه تایلند توضیح داد، اگر مخالفان به اعتراضات خود ادامه دهند و خشونت های بیشتری به وقوع بپیوندد، وضعیت فوق العاده در شهر بانکوک تمدید خواهد شد تا شرایط امنیتی بهبود یابد. وضعیت فوق العاده در بانکوک 22 مارس به انتها خواهد رسید و کابینه تایلند هنوز در مورد تمدید وضعیت فوق العاده تصمیم گیری ننموده است.

از زمان شروع اعتراضات داخلی در تایلند در نوامبر گذشته تاکنون 23 نفر کشته شده اند. درخواست ها برای مذاکره بین دو طرف درگیر در تایلند رو به افزایش است. رهبر مخالفان تایلند نخست وزیر را عامل اصلی حملات اخیر بر ضد معترضان دانسته است. در حملات اخیر به معترضان تایلندی 5 نفر از جمله 4 کودک کشته شده اند. دولت تایلند از روز 22 ژانویه به مدت 60 روز وضعیت فوق العاده در شهر بانکوک اعلام نموده است ولی معترضان همچنان به اعتراضات خیابانی ادامه می دهند. اعتراضات تایلند زمانی شروع شد که دولت این کشور تصمیم گرفت با اجرای عفو عمومی زمینه بازگشت تاکسین شیناواترا نخست وزیر سابق این کشور و برادر نخست وزیر را به تایلند آماده کند. وی به اتهام فساد اقتصادی به زندان محکوم شده ولی بدون گذراندن دوران محکومیت خود اکنون در خارج از کشور زندگی می نماید.

اعتراضات اخیر تایلند از سال 2010 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است. اعتراضات سال 2010 میلادی نیز با سرکوب ارتش روبرو شد و حداقل 91 کشته برجا گذاشت.مخالفان تایلندی بر این باورند که نخست وزیر این کشور عروسکی در دست برادرش یعنی تاکسین شیناواتر است. تاکسین شیناواترا در کودتای 2006 میلادی سرنگون شد و برای رهایی از حکم دو سال زندان به اتهام فساد اقتصادی در خارج از تایلند زندگی می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 517

به "احتمال تمدید حالت فوق العاده در شهر بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تمدید حالت فوق العاده در شهر بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید