اجازه مداخله خارجی در امور هنگ کنگ و ماکائو را نمی دهیم

به گزارش دیار سلمان به نقل از رادیو بین المللی چین، قبل از ظهر روز آدینه 20 دسامبر 29 آذر، مراسم گرامیداشت بیستمین سالگرد باز گشت ماکائو به میهن (چین) و مراسم تصدی پنجمین دور دولت منطقه اداری ویژه ماکائو در استادیوم بازی های آسیای شرقی ماکائو به شکلی با شکوه برگزار گردید.

اجازه مداخله خارجی در امور هنگ کنگ و ماکائو را نمی دهیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رئیس جمهوری و رییس کمیته نظامی مرکزی در این مراسم حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

ساعت 10 پیش از ظهر مراسم گرامیداشت و تصدی برگزار گردید. هه یی چنگ، رییس جدید منطقه اداری ویژه ماکائو در برابر پرچم ملی چین و پرچم منطقۀ ماکائو بر اساس قانون اساسی منطقه اداری ویژه ماکائو سوگند یاد کرد و پس از آن دستان رئیس جمهور را به گرمی فشرد. بعد از رئیس جدید منطقه اداری ویژه ماکائو، مقامات دیگر دولت جدید این منطقه و کمیته اداری ماکائو نیز پیش چشم رییس جمهوری خلق چین و رییس جدید منطقه اداری مراسم ادای سوگند را برگزار کردند.

شی جین پینگ در مراسم گفت که ماکائو پس از بازگشت به میهن و در 20 سال گذشته در بهترین وضعیت توسعه در تاریخ خود قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد در طول 20 سالی که از بازگشت ماکائو به میهن می گذرد، پایبندی به قانون اساسی و قانون اصلی ماکائو به خوبی اجرا شده و نظام مدیریت این منطقه روز به روز کاملتر شده است. ماکائو قاطعانه از حق مدیریت همه جانبه دولت مرکزی پشتیبانی می نماید و به طور صحیح بر حق خودمختاری خود نیز پایبند است. نهادهای اداری، قانونگذاری و قضایی ماکائو براساس قوانین وظایف خود را اجرا می نمایند و به طور صحیح مناسبات بین یکدیگر را سر و سامان می دهند و داوطلبانه از اعتبار رییس این منطقه اداری حفاظت می نمایند. حقوق و آزادی های گسترده مردم ماکائو طبق قوانین کاملاً تضمین شده است. اقتصاد ماکائو توسعه جهشی داشته و زندگی مردم این منطقه به طور پیوسته بهبود یافته و ساخت و ساز مشترک کمربند و جاده و منطقه خلیج بزرگ هنگ کنگ، گوان دونگ و ماکائو توسعه مثبتی یافته و ثبات و هماهنگی جامعه حفظ شده و تنوع فرهنگی باعث شده زیبایی های این مناطق به خوبی دیده گردد. امروز ماکائو به یکی از امن ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است.

وی گفت: موفقیت ماکائو پس از بازگشت به چین در 20 سال گذشته نشان می دهد یک کشور دو نظام در صورت اعتماد به آن می تواند نیروی حیاتی و رجحان های خود را به خوبی نشان دهد.

وی یادآوری کرد که دولت منطقه اداری ویژه و محافل مختلف ماکائو در روند اجرای سیاست یک کشور دو نظام، حفظ حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه ملی را با شکوفایی و ثبات ماکائو تلفیق نموده و با وجود اخلالگری های خارجی در این جهت پافشاری نموده است. ماکائو همچنین با استفاده مطلوب از فرصت های ناشی از اجرای راهبرد مهم و بزرگ توسعه کشور و سیاست پشتیبانی دولت مرکزی از این منطقه، توانسته همراه با روند پیشرفت کشور به خوبی رشد و توسعه پیدا کند.

رییس جمهوری خلق چین ابراز امیدواری کرد که دولت جدید و محافل مختلف منطقه اداری ویژه ماکائو با افزایش توانایی های مدیریتی خود، بیش از پیش توسعه باثبات مالی این منطقه را به پیش سوق داده و با بهبود سطح زندگی مردم، صلح و ثبات و هماهنگی اجتماعی را به سطحی بالاتری ارتقا دهند.

شی جین پینگ بیان کرد، منطقه اداری ویژه ماکائو باید با تسریع اصلاحات سازوکار اداری عمومی، بیش از پیش نظام قوانین خود را تکمیل کند، باید با برنامه ریزی عادلانه تر و مبنی بر اشتراک گذاری بیشتر، ساخت و سازی تاسیسات زیربنانی را تقویت، مسائل اجتماعی از جمله مسکن، پزشکی و سالمندی را حل و یک نظام آموزش و پرروش عالی را ایجاد نمایند تا تعداد بیشتری از شهروندان منطقه از ثمرات توسعه بهره مند شوند، باید برای یک تفاهم اجتماعی فراگیر برای ساخت مشترک ماکائو، اختلاف نظرهای موجود در جامعه را حل نمایند و با استفاده موثر از برترهای پیوند دو تمدن غرب و شرق در این منطقه، به تقویت مبادلات انسانی میان تمدن های مختلف دنیا یاری نمایند.

شی جین پینگ در سخنرانی خود تاکید کرد: پس از بازگشت هنگ کنگ و ماکائو به چین، سر و سامان دادن امور این دو منطقه اداری ویژه همیشه بخشی از امور داخلی چین بوده و ما هیچ گاه نیازی به مداخله بیگانگان نداشته ایم. عزم دولت و ملت چین برای دفاع از حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه خود پایدار است.

وی گفت: در 30 سال گذشته، موفقیت اجرای سیاست یک کشور دو نظام مورد تقدیر دنیا قرار گرفته است. البته سیاست یک کشور دو نظام باید در روند اجرا به طور پیوسته تکمیل گردد. وی ابراز اطمینان کرد که مردم چین از جمله مردم هنگ کنگ و ماکائو ذکاوت و توانایی برای اجرای بهتر این سیاست را داشته باشند و ملت چین در جهت پیشرفت و شکوفایی بزرگ خود با گام های پایدار پیش بروند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 682

به "اجازه مداخله خارجی در امور هنگ کنگ و ماکائو را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجازه مداخله خارجی در امور هنگ کنگ و ماکائو را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید