اتصال 120 هزار کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا) - معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت تا 25 دی ماه جاری اتصال 120 هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند یا پرونده ناقص دارند، قطع شد.

اتصال 120 هزار کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد

به گزارش بانک مرکزی، مهران محرمیان به همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در مورد قانون انتهاه های فروشگاهی و سامانه مودیان اشاره نمود و اضافه کرد: در مورد اجرای ماده 11 این قانون، مقرر شد که از 22 دی ماه جاری دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت جدیدی بدون ایجاد پرونده مالیاتی فعال نگردد.

وی اضافه کرد: در این زمینه هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی انجام شده و مقرر شده است که از اوایل بهمن، ایجاد پرونده جدید مالیاتی به صورت اتوماتیک انجام گردد.

این مقام مسوول یادآور شد: در مورد 3 میلیون و 800 هزار ابزار پذیرش که پرونده مالیاتی نداشته اند، هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی انجام شده و پرونده مالیاتی این افراد به صورت اتوماتیک ایجاد خواهد شد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در انتها با بیان اینکه پرونده ماده 11 قانون انتهاه های فروشگاهی و سامانه مودیان با اجرای کامل آن تا قبل از انتها سال جاری بسته خواهد شد، گفت: هشدارهای لازم به سایر صاحبان ابزار پذیرش که اطلاعات آنها به هر دلیلی نقص دارد، ارایه شده است تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نمایند، در غیر این صورت، ابزار پذیرش آنها غیرفعال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1543

به "اتصال 120 هزار کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 120 هزار کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید