ابراز تمایل آبه برای ماندن در پست نخست وزیری ژاپن برای 3 سال دیگر

به گزارش دیار سلمان، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست حزب حاکم اظهار داشت و گفت می خواهد سه سال دیگر اداره کشور را در دست داشته باشد.

ابراز تمایل آبه برای ماندن در پست نخست وزیری ژاپن برای 3 سال دیگر

به گزارش دیار سلمان، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتظار می رود شینزو آبه، نخست وزیر کنونی ژاپن در انتخابات درون حزبی در 20 سپتامبر در برابر وزیر دفاع پیشین این کشور به پیروزی برسد و به نخست وزیری تبدیل گردد که بیشترین دوره ریاست را در این کشور داشته است.

آبه در سفرش به جنوب غربی ژاپن به دیار سلمان گفت: من خود را مسئول می دانم که به درخواست مردم پاسخ دهم. می خواهم ژاپن را برای سه سال دیگر به عنوان رئیس حزب لیبرال دموکراتیک و نخست وزیری راهنمایی کنم.

آبه که سال 2012 به صورت شگفت آوری برای بار دوم روی کار آمد و به احیای اقتصاد و تقویت امور دفاعی متعهد شد، اکنون نیز با کسب 30 درصد رای در صدر لیست قانونگذارانی قرار گرفته که رای دهندگان خواهان پیروزی آنها در رقابت داخلی برای ریاست حزب حاکم لیبرال دموکراتیک در ماه سپتامبر هستند.

کوئیچی هاگیئودا، از قانونگذاران متحد آبه می گوید: با توجه به جو سیاسی کشور، احتمال انتخاب مجدد آبه در پست نخست وزیری بالاست.

اگر شینزو آبه مجددا انتخاب گردد و حزبش در راس قدرت بماند، او می تواند تا سپتامبر 2021 نخست وزیر بماند. با توجه به دوره نخست وزیری او در سال های 2006 تا 2007، او بلندترین مدت زمامداری حکومت را در کشوری خواهد داشت که برای دوره ای به روی کار آمدن کوتاه مدت رهبران عادت نموده بود.

در طول این دوره او میزان هزینه های نظامی–دفاعی را افزایش داده و محدودیت های قانون اساسی درباره ارتش ژاپن را کاهش داده است.

یک کارشناس مسائل ژاپن می گوید: برنامه اقتصادی باثبات است. در حوزه امنیت آبه می خواهد که ارتش ژاپن را به طور کامل فعال کند.

آبه اگرچه میزان محبوبیتش در اوایل سال جاری به حدود 30 درصد رسید اما چندان در میان مردم محبوب نیست. با این حال در درون حزب وی از حمایت 58 درصدی در برابر حمایت 31 درصدی شیگرو ایشیبا وزیر دفاع پیشین ژاپن برخوردار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 81

به "ابراز تمایل آبه برای ماندن در پست نخست وزیری ژاپن برای 3 سال دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تمایل آبه برای ماندن در پست نخست وزیری ژاپن برای 3 سال دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید