آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسک ابتلا از طریق روزنامه به ویروس کمتر است؟

به گزارش دیار سلمان، در حال حاضر مشخص نیست چه مدت ویروس COVID-19 میتواند بر روی اشیاء و سطوح زنده باقی بماند. به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) هنوز این موضوع دقیقا مشخص نیست اما به نظر می رسد مانند سایر ویروس های کرونا (تاجی شکل) رفتار کند.

آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسک ابتلا از طریق روزنامه به ویروس کمتر است؟

مطالعات اولیه نشان می دهد که این ویروس می تواند برای چندین ساعت تا چند روز بر روی سطوح مختلف بماند. البته این موضوع می تواند با توجه به شرایط مختلف سطح (تفاوت در نوع، دما و یا رطوبت) متفاوت باشد. WHO توصیه می کند که اگر نگران آلوده بودن سطحی هستید، آن را با استفاده از یک محلول ضدعفونی تمیز کنید تا ویروس ها از بین بفرایند و سپس دستان خود را با یک دستمال الکلی تمیز یا با صابون بشویید.

آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟

دانشمندان و متخصصان سلامت تایید کرده اند که به دلیل وجود جوهر و فرایند چاپی که روزنامه ها طی می کنند، بر روی آنها ویروس COVID-19 وجود نخواهد داشت. ویروس شناس جورج لومونسوف می گوید، روزنامه ها به دلیل شیوه و فرآیند چاپ، بسیار استریل و عاری از هرگونه ویروسی هستند.

به گفته WHO، احتمال آلوده شدن کالاهای تجاری به ویروس کرونا از سوی فرد آلوده کم است و خطر ابتلا هنگام جا به جایی محصول است که در شرایط و دماهای مختلف قرار گرفته است.

این ویروس چگونه گسترش می یابد؟

WHO می گوید، مردم می توانند از سایر مبتلایان به COVID-19 به آن دچار شوند. این بیماری در قطرات و ترشحات کوچک بینی و دهان افراد وجود دارد که به هنگام عطسه یا سرفه به دیگری میتواند منتقل شود. همچنین ممکن است این قطرات بر روی سطوح مختلف فرود آید و در صورت تماس دست فرد با آن جسم و دهان، بینی و چشم خود به بیماری مبتلا می شود.

اما به گفته بسیاری از افراد و سازمان های بهداشتی، احتمال شیوع و انتقال آن از طریق مواد غذایی و بسته بندی بسیار کم است. اما هنوز هم این میزان صفر نیست پس باید موارد بهداشتی را در هر صورت رعایت کرد.

edinburghnews.scotsman.com

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1099

به "آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسک ابتلا از طریق روزنامه به ویروس کمتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسک ابتلا از طریق روزنامه به ویروس کمتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید